Debakl — přiznejme si to

Nemá cenu chodit kolem horké kaše. Pravice utrpěla v celé Evropské unii příšerný debakl.

S přivřením minimálně jednoho oka můžeme konstatovat, že britští Konzervativci jsou pravicová strana. Ti dostali 27,7 %. Zcela jistě můžeme za pravicovou stranu považovat UKIP s předsedou Nigelem Faragem, který dostal 16,5 % a polepšil si o jednoho europoslance na 13. Hlavně ale UKIP skončil ve volbách druhý a porazil Labouristy! Vynikající úspěch.

Jdou zprávy, že i ta holandská parta, co dostala 16 %, je pravicová, ale o nich nevim ničehož nic.

Na všechny mně známé země je toto naprosto všechno. Kromě těchto typanů se do europarlamentu dostali pouze samí tvrdí socialisté. A to je dost smutný pohled :???:

Pokud mi snad chcete tvrdit, že vyhráli tzv. konzervativci sdružení ve frakci evropských lidovců, tak zadržte. Vždyť tyhle partaje (jako třeba výtečníci z CDU a CSU) jsou levicovější než dnešní ODS — a to je co říct!

Evropské levici k úspěchu gratuluji, ale pranic mě to netěší.

U nás volby vyhrála ODS. Mírně si polepšila oproti minulému volebnímu období, kdy měla 9 poslanců z 24, nyní má 9 z 22. Topolánkovi by ale někdo — třeba Talmanka — měl urychleně vysvětlit, že ODS nevyhrála kvůli tomu, že Mirek je kasa chlap nebo že mu v El Paísu udělali větší gule. ODS vyhrála proto, že lidi z něj mají o trochu menší strach, než z Paroubka. To je prostě fakt.

Do europarlamentu se dostali čtyři socialistické partaje a levice tak obsadí všech 22 eurokřesel. I české levici gratuluji, ale dodávám: Bůh nás před těmi sociálními inžinýry ochraňuj…

A nezkoušejte to na mě zase s tim, že ODSáci jsou trochu menší svině než ČSSD a že bych měl bejt rád. Je to asi jako kdybych se měl radovat, že umřu na embolii a ne na sepsi. :???:

Jedinou pozitivní zprávou českých eurovoleb se tak stal katastrofální výsledek zelených neomarxistů.

No a teď k muflonům.

Nijak nezastírám, že výsledek pro mě byl… jak to říct… celkem zklamání. Sám pro sebe jsem si identifikoval snad dvacet věcí, které tu méně, tu více přispěli k tomu, že jsme dostali 1,26 %.

Staly se dvě věci, které nás stály hodně hlasů. Padla vláda. A Senát schválil souhlas s ratifikací Lisabonu.

Že padla vláda, umožnilo Topolkovi, aby se tvářil jako mučedník, který doteď šéfoval Evropě a přikyvoval Anděle a Šárkézymu a tvářil se u toho jako velký evropský státník. Je neuvěřitelné, kolik lidí mu na to skočilo :-/.

A pak to schválení ratifikace vlastizrady. Bylo to jakoby nám někdo vzal myšlenku, voliče to nasměrovalo paradoxně k ODS. Topolka ještě využil lisabonskou lež a tvrdil, že většina strany Lisabon podpořila. Není nic snazšího, než si to spočítat. I tady na blogu jsem uváděl jmenné seznamy, kdo jak hlasoval. Většina klubu ve Sněmovně i v Senátu byla proti Lisabonu.

Tyhle dvě věci zkrátka vrátily ODS do hry. Logiku těchto voličů vskutku nechápu. Přemejšlel jsem o tom celou noc, která byla hodně bezesná. Vzbudil jsem se s pocitem totální prázdnoty a frustrace. Měl jsem sto chutí vzdát se pozice v Republikovém výboru a vykašlat se na to.

Ale zpět k logical fallacy voličů ODS. Kdyby všichni ti, kteří tvrdí, že nám nedali svůj hlas, protože nechtěli, aby jim propadl, strávili pět minut přemýšlením u jednoho jediného z videí s Nigelem Faragem, které jsem vám předkládal (a budu to dělat i nadále), seděli by dneska ve Štrasburku Payne i s Kurasem.

Tak oni nedali hlas Svobodným prý proto, že ho nechtěli zahodit. A tak ho dali ODS. Tím ho snad nezahodili? Pokud jsou jim drahé pravicové hodnoty, tak ho teda zahodili, to vám povídám. Copak může pravicový volič hlasovat pro stranu, která vyslovila důvěru Barrosově komisi (a udělá to zase)? Copak může pravicový volič hlasovat pro stranu, která dojednala a odsouhlasila Lisabon? Copak může pravicový volič hlasovat pro stranu, která odsouhlasila REACh, která odsouhlasila další spoustu socialistických regulací? O domácí politice nemluvě.

Copak může pravicový volič hlasovat pro kandidátku, kde na prvním místě je vlastizrádce Zahradil, který např. v březnu tohoto roku hlasoval pro novou antidiskriminační směrnici? Copak může pravicový volič hlasovat pro kandidátku, kde na druhém místě je protizákonně (bez nadsázky) instalován bývalý hejtman, který neumí anglicky? Copak může pravicový volič hlasovat pro kandidátku, kde na čtvrtém místě je defraudant Cabrnoch, kde je Hynek Fajmon až na osmém místě a kde je nějaká Andrea, kterou nikdo nikdy neviděl a nezná?

Voliči ODS, tohle chcete? To váš hlas fakt nepropadl? Pokud je to skutečně to, o co stojíte, pak nejste voliči pravice, ale jste tvrdí socialisté. A jsem rád, že já a vy nedáváme hlas stejné straně.

Svobodní jedou dál. Pořád platí, že nemáme koho volit a že pravicová strana tu žádná není. Na podzim dám Svobodným hlas, i kdybych měl být jediný v celé republice.

Děkuji všem, kteří nám dali svůj hlas. Váš hlas nepřišel vůbec nazmar. Dostali jsme za něj 30 Kč, což nám velmi pomůže v další činnosti. Zcela upřímně vám děkuji, že jste se nedali přesvědčit topolkovsko-dalíkovskou demagogií. To chtělo silného ducha.

Děkuji i těm z vás, kteří volbu naší strany zvažovali, a nakonec se rozhodli jinak. A doufám, že vy se příště polepšíte ;)

5 thoughts on “Debakl — přiznejme si to”

 1. Kde konkrétně v článku naříkám?

  Kromě toho si troufám říct, že jsem byl jeden z mála, který v kampani fakt něco odmakal. Takže já s prací určitě nemám problém.

 2. Rád bych znal tvůj názor na případný další postup k říjnovým volbám – zejména ohledně spolupráce s další stranou nebo stranami…

 3. Za prvé je Jindřich zaměstnanec ČT a ne HN a žádnou europravdu sme nehlásali. Měl si blbé kecy na adresu Václava Moravce a to je snad jasný, že Tě do něj nenecháme šít.

 4. Londo: Ohledně spolupráce jsem spíš skeptik, ale pokud by se našla nějaká výhodná varianta, tak proč ne. Rozhodně jsem proti jakýkoliv spolupráci s Bobo.

  Nesmíme zapomínat, že podle volebního zákona se 5% uzavírací klauzule násobí počtem stran v koalici…

  Ema: No, jo, tak já nevěděl, že je tohle Šídlo tak přelétavý. Nesleduju každýho novináře, kde je mu zrovna konec.

  Na adresu Václava Moravce jsem řekl pravdu. Nemůžu za to, že je to vaše klausobijská modla. Dál se o tom nehodlám bavit.

  Btw, nenašel jsem v tom komentáři zadruhé.

Comments are closed.