124 miliónů dolarů za 13 let? Nekupto!

Alexander Ovečkin

Alexander Ovečkin má z nové smlouvy jistě radost

Majitel klubu Washington Capitals jménem Ted Leonsis, musí mít v hlavě úplně vycákáno. Jak jinak si totiž vysvětlit, že podepsal s Alexandrem Ovečkinem smlouvu na 13 let (!) v celkové výši 124 miliónů USD?

Alexander Ovečkin je bezpochyby hráč první světové extratřídy. Teď. Ví někdo, jak bude hrát za pět, za deset let? Za třináct? Pokud ho hokej přestane bavit (u Rusáků je možné vše), stačí mu, když bude jen tak šmrdlat a bude za to placen přímo královsky.

Nikdy v historii nebyla podepsána tak vysoká smlouva. Nikdy v historii nešla celková částka přes 100 miliónů. Pokud se nepletu, dosavadní rekord držel Eric Lindros s 80 milióny.

Což o to, mohlo by se říct, že Ted Leonsis je jasnozřivý člověk, který ví, že a) Ovečkin bude i ve 46 letech jedním z nejlepších hráčů ligy, podobně jako Chris Chelios, nebo b) Ameriku postihne do dvou let hyperinflace, a pak se bude Ovečkinovi smát. Jenže to by tento chlapec nesměl být nechvalně proslulý tím, že podepsal s Jaromírem Jágrem kontrakt na 7 let ve výši 77 miliónů dolarů, kterého posléze trenéři nechali utápět v defenzivním stylu hry. A tak Ted Leonsis “prodal” Jágra do New Yorku, kde hraje skvěle, ale přitom mu dodnes platí polovinu jeho mzdy, takže ho vlastně do New Yorku koupil.

Ale přece jenom, takovou smlouvu bych chtěl mít.
………………………
Update: Jonesová dostala 6 měsíců natvrdo. To je teda den.