Dave Barry česky

Velká Chlapská Trojka, totiž Arthur Dent, Filip Rožánek a Pixy rozjeli akci Přelož si svého Dava Barryho. Arthur dnes přinesl seznam již přeložených sloupků, který jsem si sprostě dovolil zkopírovat.

K Davu Barrymu snad jenom to, že psával pravidelně sloupky pro Miami Herald a dostal Pullitzerovu cenu. Více komentářů netřeba, stačí se bavit jeho postřehy.


Začátek zatím poslední pecky:

Pojďme se v rychlosti podívat na dějiny rození dětí. Tisíce let je rodily pouze ženy. Primitivní ženy v primitivních chýších sténaly, kvílely a potily se, zatímco ostatní ženy postávaly kolem. Primitivní muži zůstali venku a dělali tam chlapské věci, jako třeba že zvedali těžké věci a odplivovali si.

Když se dítě narodilo, ženy ho očistily, jak jen to nejlépe uměly a ukázaly ho mužům, kteří si uznale odplivli a vyrazili do lesa házet ostrými pazourky po malých zvířatech. Pokud byste navrhli primitivním mužům, že by měli sledovat, jak jejich ženy rodí, vysmáli by se vám a pravděpodobně by vás dva, tři, možná čtyři dny mučili. Byli to SKUTEČNÍ muži…

Tohle čtení fakt doporučuju!

One thought on “Dave Barry česky”

  1. Děkuju, početl jsem si parádně, dal jsem si to jako velikonoční dárek pod stromeček. Jo, opravdu.

Comments are closed.