Dívka z ulice

Šel jsem si otevřít účet do Bank of Communications. Šlo to jak po másle, na rozdíl od China Construction Bank, kde mi odmítli účet zřídit, protože neuměli napsat Á s čárkou, kreténi. Platební kartu jsem dostal na počkání, vedení účtu stojí 30 Kč ročně, založení účtu stojí 15 Kč. Neznám žádná data a hledat se mi to nechce, ale od oka bych řekl, že je tu mnohem víc bank než v Evropě.

Např. když jsem měl problémy s výběrem z bankomatu, našel jsem během pěti minut bankomaty pěti různejch bank! Ale socialisti nám furt budou říkat, jak je ta bankovní regulace hrozně potřebná věc a jak nám pomáhá.

Internetbanking mi ukazovali v Internet Exploreru a to to ani nebyla nejnovější ani předposlední verze. Kdo nevěří, ať tam běží. A během toho jim na deset minut vypadnul internet. Fakt. Účet jsem si otevřel a šel i se svojí tlumočnicí zpátky do kampusu.

Zrovna jsme rozebírali, že její kamarádky po ní chtěj moje číslo a moje QQ (čínský ICQ), protože prej si chtěj procvičit angličtinu. Tak říkám, že jim ty čísla samozřejmě může dát, ale že budu chtít nějakou protislužbu. Totiž procvičit si svojí putonghua, jak místní říkaj standardní mandarínštině, když chtějí rozlišit typy čínštiny.

Najednou u nás zastaví celkem pěkná Číňanka na mopedu a v červenejch pletenejch palčácích spojenejch šňůrkou za krkem (jako jste měli ve školce, když jste byly ještě trubky a hrozilo, že jednu rukavici ztratíte — akorát jste tu šňůrku měli uvnitř bundy a ne zvenčí).

A povídá si čínsky s mojí tlumočnicí. Takže si říkám, že se asi znaj. Nakonec z toho vyleze, že ta holka už je dva roky ze školy, studovala v Pekingu a chce ode mě číslo. Což proběhlo asi takhle: “Hello. What’s your name?” – “Martin.” – “Marsin?” – “MarTIN.” – “My name is *nějaký čínský jméno*. Can I have your number?” Žádný sraní s tim, prostě rovnou k věci. Takový scénáře mám rád. Proto si tak rád čtu návody na přípravu mraženejch polotovarů. Tam se nikdo se syžetem moc nepáře, prostě se jde rovnou a bez oklik k pointě.

Tak jsem se smál a že teda ať si ho opíše, když se tak pěkně zeptala. :)

Pak nasedla na moped a odjela…

2 thoughts on “Dívka z ulice”

  1. To je hezký :smile:
    Tenhle přístup je stejně nejlepší :mrgreen:

Comments are closed.