Eurohujeři č. 1

Maďaři jako první ratifikovali novou euroústavu

Tady nejde nepřipomenout vtip z dob přístupových jednání. Situace byla taková, že Poláci měli přistoupení jisté, a proto mohli být drzí, Češi hráli Švejky jako obvykle a Maďaři neměli jisté vůbec nic a byli vůči EU značně servilní.

Verheugen: Fajn, všem podmínkám jste vyhověli. Když už ale máme tu modrou vlajku, tak požadujeme, aby si všichni vaši obyvatelé namalovali obličej namodro.
Polsko: V žádném případě! Taková drzost!!!
Česko (Telička): My se poradíme v Praze.
Maďarsko: 10 minut jednání za zavřenými dveřmi …a má to být tmavá, nebo světlá?

7 thoughts on “Eurohujeři č. 1”

  1. BTW: Právě jsem se vrátil z … kina. Byl jsem na Královně Alžbětě. Jojo, v době, kdy celá křesťanská Evropa lezla do řiti Vatikánu, protestantská Anglie si dělala věci po svém. A šlo jí to lépe, než ostatní Evropě. Bylo to v osobě královny? Anebo v tom, že se změnila zatuchlá křesťanská politika na uvolněnější a vstřícnější novým myšlenkám? A lze v tom vidět paralelu s dnešní zatuchlou socialistickou Evropou?

  2. Já to slyšel takhle. Asi ten, co to říkal, byl nějakej slušňák :)

    Dokáže mi někdo vysvětlit, proč Anglie — takový hrdý národ — se chce stát kolonií Brusele? Já to fakt neumim pochopit, ať se snažim sebevíc. Co by tomu asi řekli Winston Churchill, Enoch Powell nebo Margaret Thatcherová?

  3. Na demokracii nevidím nic a priori špatného. Na sociální demokracii ovšem ano. Doufám, že euroústava půjde v Anglii do referenda a tam ji smetou jak tsunami.

  4. To je fajne :) Jak ja byl maly ja jechal do Czech i vidiel hasla np ” z Sovietskim Svazom po Vse Casy” i vidiel jak v 68 ruskie czolgi vas ‘rozjechaly’ i vtedy ja htiel aby ruskie vygineli.

    Znam tak z 30 Czechów i Lubię Ich

Comments are closed.