Eurokarta se obrací

Když jsem v roce 2009 zakládal web euroSEPTIK.cz, chtělo nás v ČR vystoupit z Evropské unie asi pět. Informování v médiích bylo naprosto jednoznačné: Evropská unie je ráj na zemi, všechno, co přijde z Brusele je požehnání a Klaus nám dělá ve světě ostudu.

Ve zprávách se samozřejmě nikdy neukázalo, o čem jedná Evropský parlament nebo Evropská komise. Bylo jisté pouze to, že je to dobré. Proto nás s Vítkem Jedličkou napadlo, že budeme šířit informace o té skutečné Evropské unii, ne nějaké, kterou si vysnili eurosnílci.

Za těch deset let, co je Česká republika členským státem EU, prodělala nálada obyvatel podobný vývoj (i když zrychleně), který probíhal ve starších členských státech. EU si dokáže leckoho naštvat tím, že zakáže to, co ho živí, nebo že leckomu zakáže něco, co má rád. Dokáže si leckoho naštvat tím, že musí skrze eurodotace ze svých daní podporovat svoji konkurenci. Dokáže si leckoho naštvat litím eur do kanálu zvaného eurozóna. Atd. atd.

Spousta lidí si vzpomněla, že život existoval i před Evropskou unií, dokonce se jednalo o dekádu nebývalé svobody a bezprecedentního hospodářského růstu.

A najednou se eurohujeři zalekli. Došlo jim, že jejich vylhaný eurosen se může rychle rozplynout. Všiml si toho i vrchní eurosocialista, předseda Evropského parlamentu a možný budoucí předseda Evropské komise Martin Schulz a v europarlamentu se rozčiloval, že dříve mělo eurohujerské hnutí svůj náboj a svoji duši, ale že dnes ho má hnutí euroskeptické.

Dnes už jsou eurohujeři tak zoufalí, že zakládají demagogické stránky na Facebooku, aby “vyvraceli mýty”, které jsou ve skutečnosti fakta, což svým vyvracením většinou potvrdí.

Za peníze z Bruselu pořádají akce, kde se eurošikana musí obhajovat tak hloupými výroky: “Na pomazánkovém másle bych neupekla rybu, Španěl by to mohl splést.”

Když už eurohujeři z profese podléhají takové panice, že přestali s bezduchými frázemi o míru, a přešli k ještě stupidnějším výrokům o Španělech smažících rybenky na burákovém másle, je jasné, že karta se obrátila. I další tisíciletá říše, tentokrát ta bruselská, se rozpadne. Přijde to dřív, než si mnozí myslí.

One thought on “Eurokarta se obrací”

  1. Dnes bezpečně vím, že Europarlament jsou lidé, žijící ve “skleníku” se vším zabezpečením (obchody, fitnescentra, lékařská služba,atd.O skutečný život, o lidi a jejich problémy nemají vůbec zájem, jen občas vydají nějaký příkaz, nebo zákaz, který ovšem vyvolá jen hněv.S názory p.Pánka se dá souhlasit.

Comments are closed.