Posílat rozpočty do Brusele? A zdraví slouží?

Brusel vytváří 84 % našich zákonů. V podstatě jediná pravomoc, která zbyla členským státům, je fiskální autonomie. Takže si státní vlády mohou dělat rozpočty podle toho, jak chtějí voliči ve volbách.

Pokud voliči hlasují pro stranu, která slibuje, že dostanou třeba patnáctý plat, pak se sice můžeme vysmát jejich demenci, ale Brusel do toho nemá co kafrat. Stejně tak, pokud voliči zvolí stranu, která patnácté platy zruší a osvobodí ekonomiku od socialistického jha, opět do toho nemá Brusel co kafrat.

Brusel hodlá kontrolovat deficitní rozpočty. To jsou v současné době rozpočty snad všech členů Unie. Takže, ať se rozhodne vláda rušit chronické deficity jakkoliv, Brusel do toho bude strkat svůj marxistický, vulgárně keynesiánský, globálně oteplený, rovně-příležitostný, protidemokratický, ohavný rypák.

Arcisocialisti z TOP 09 a ČSSD se snaží navěšet veřejnosti bulíky na nos, že přece vyrovnané rozpočty chceme sami. Fakt, jo? Tak proč teda Bohouš Ozubená Pleš nasekal miliardu dluhů?

Proč teda Kalousek nehlasoval pro ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti předložený Klausem, Tlustým a Kocourkem v roce 2003? Že by proto, aby pak mohl dělat rozpočty se schodkem 200 miliardiček? A teď bude předstírat, že chce vyrovnané rozpočty? (Pozn.: Hlasovalo se o zamítnutí toho zákona, takže podpora zákona je písmenko N.) Pokud je chce, ať schválí obdobný zákon, který v roce 2003 předkládali poslanci ODS. Nemusí posílat rozpočty do Brusele.

Kchníže jako obvykle všechna jednání prospal a teď prská, protože má z Bilderbergu nařízeno podlézat Bruseli, co nejvíc to jde. Ale tahle smlouva už je vrchol všeho dolízání a předposranosti. Pokud přesuneme i poslední pravomoc na Unii, měli bychom ten barák ve Sněmovní srovnat se zemí, protože bude k ničemu.

4 thoughts on “Posílat rozpočty do Brusele? A zdraví slouží?”

 1. > V podstatě jediná pravomoc, která zbyla členským státům, je fiskální autonomie.
  To je dost silný názor. 1) Nejde jen o ekonomické nástroje, 2) nejde jen o legislativu.

  > ale Brusel do toho nemá co kafrat
  Proč? Neříkám zda souhlasím, ale nevidím nikde žádný důvod.

 2. Tady se pro rázný slova nechodí daleko. Ale nechápu, co se snažíte říct. Brusel tvoří 84 % zákonů, které platí v této zemi. To se vám nemusí líbit, ale tak to je. Dokážete snad říct nějakou další důležitou pravomoc, kterou nemá Brusel, ale která náleží členským státům?

  Ty důvody, proč do toho Brusel nemá co kafrat, najdete ve všech ostatních článcích. Zákony a daně smějí být uvalovány pouze demokraticky zvolenými zastupiteli, nikoliv nevolenými marxisty z Brusele. Proto do toho nemá co kafrat Brusel, když si Češi zvolili svůj legitimní parlament. Kafrá nám do toho snad Kreml nebo Capitol?

 3. Hele a ta smlouva co Nešas nepodepsal je to přistoupení k té fiskální regulaci ze strany Brusele?

Comments are closed.