Pravým důvodem prohibice je touha řídit lidem život

Už nemůže být žádných pochyb. Pravým důvodem prohibice je Hegerova neutišitelná touha řídit lidem jejich životy.

Poté, co ministr deklaroval úmysl zakázat v restauracích kouření klasických a dokonce i elektronických cigaret. Zatímco v případě klasických cigaret se aspoň teoreticky mohlo jednat o fatální nepochopení konceptu vlastnických práv, případ elektronických cigaret už je bohapustý dirigismus a buzerace.

Potom se rozhodl, že děti jedí špatná jídla a málo sportují. Je jasné, že se s tím něco musí dělat. Kdo by si pomyslel, že děti nepatří ministrovi, byl by tradičně označen za nebezpečného neoliberála.

Vzhledem k tomu, že se snažím ignorovat stará média, co nejvíce to jde, patrně mi ještě mnoho jeho dirigistických nápadů uniklo.

Nicméně dnes se Heger přiznal k tomu, jakou radost mu dělá, že lidi nemůžou pít alkohol. Vzhledem k výše uvedenému a k evidentní nesmyslnosti prohibice legálního alkoholu k vyřešení problému, je podle mě zřejmé, že methanolová aféra byla pouhou záminkou k utahování šroubů.

Při zákazech je vláda ve svém živlu. Doufám, že už nikdo nezůstává na pochybách o tom, že TOP 09 jsou hardcore socialisti.

9 thoughts on “Pravým důvodem prohibice je touha řídit lidem život”

  1. Autor článku musel mít asi hodně smutné dětství :-D

  2. Měl to nejsmutnější dětství na světě, protože kolem něj běžně chodili lidi s cigaretou, alkoholem a tučným jídlem.

  3. Spíš bych TOP09 označil za tlupu korporativistů, než socialistů. Oni tu společnost chtějí řídit fašistickým způsobem. Ale věcně je to celkem jedno, jsou to prostě kolektivističtí šmejdi.

  4. Mně se to opatření zdá rozumné. Dokud se nezjistí, kde se pančovaný alkohol bere, a nepodaří se ho identifikovat, může to snížit množství otrav. Samozřejmě to problém nevyřeší úplně. Spousta lidí dostane kořalku k narozeninám nebo k vánocům, pak ji má pět let ve špajzu, než ji otevře. Je to časovaná bomba.

    Kdybych byl na Hegerově místě, zavedu prohibici taky. Už jen proto, že kdybych ji nezavedl a otrávil se někdo další, připadalo by mi, že ho mám na svědomí. Navíc je lékař. Přísahal, že bude pomáhat lidem. Možná ani nemá jinou možnost.

    Se zákazem kouření taky nesouhlasím, zvlášť ty elektronické cigarety mi připadají jako zbytečná buzerace. Moc se mě ale netýká, protože jsem sám nekuřák. Vadí mi, že se z mých kouřících kamarádů stávají příslušníci ostrakizované menšiny. Přestat kouřit není žádná sranda, takže si ani nemůžou vybrat.

  5. Mě spíš zaráží ta naprostá stádnost lidí. Jak prostě už jen nacvičení reagují apatický a vůbec nikomu nedochází čeho jsme svědky. Totalita může začít jsme připraveni.

Comments are closed.