Snad naposledy o prezidentské volbě

Že sosani (a všeliká další havěť) neznají ani zákon o jednacím řádu PS, to nepřekvapuje. Komentátor Šakal z Virtually.cz o veřejné volbě:

“…Jak tak bojují socani za veřejnou volbu prezidneta, tak si představovali, že to odmávnou, než se jich Šneberger zeptal, jak si to jako představují. A oni se ho zeptali, jak to myslí. A on jim řekl, ať mu ukážou, jak podle jednacího řádu Sněmovny volí ze dvou kandidátů naráz. A ono se ukazuje, že to nejde, když jediná možná odpověď na návrh je: jsem pro,/jsem proti/nehlasuji.

Je-li návrh přijat, druhý stejný s jiným jménem je nehlasovatelný. A i kdyby byl, tak jak to udělat, aby oba nezískali nadpoloviční počet hlasů, když neexistuje způsob, jak zabránit tomu, kdo hlasoval jednou, aby hlasoval i podruhé. Právo hlasovat má samozřejmě pokaždé a nedá se mu odebrat jen proto, jak hlasoval v minulém hlasování. A hlasovat se musí podle jednacího řádu, to je totiž zákon!!!

A tak nás napadlo, jestli to oni nedělají proto, aby byla volba zmařena. Protože Senát by si zvolil Klause, Sněmovna by po odhlasování veřejné volby šla domů a několik měsíců by se měnil zákon, a 7. března by televize přenášela, jak se Klaus stěhuje z Hradu domů. Tak nás napadlo, jestli jim nejde právě o to. Ale Šnek tvrdil, že socani zbledli, když jim došlo, že je to tak a nejde si jednou volbou vybrat ze dvou (kandidátů) a už vůbec ne, není-li anglická volba: Kdo je pro Klause vyjde pravými a kdo pro Švejnara levými dveřmí a třetí dveře nejsou. Ale to by někdo musel zabudovat do toho zákona a musel by to schválit Senát a tak.”

(S drobnými redakčními úpravami předkládám, jak jsem přečetl.) …To jsem celej zajímavej, kudy z konopí (7;- ))

A včil mudrujte.

Zarazilo mě, že se nikdo nepozastavil nad tímto Švejnarovým výrokem:

Odvažuji se říci, že v České republice jsem nejvíce protržním ekonomem vůbec.
(MF Dnes, 4. února, str. B4)

Asi už ho všichni berou jenom jako komika.

Pro odlehčení ještě dvě videa z YouTube.

4 thoughts on “Snad naposledy o prezidentské volbě”

  1. Ale proč řešit “jednací řád PS”, když podle něj volba prezidenta neprobíhá :shock: A nikde není stanovené jestli má být volba veřejná, nebo tajná.

  2. notorik: Společná schůze se řídí jednacím řádem PS! Podle něj tedy volba probíhá. Nikde to stanovené není, ale 1) tajná volba je ústavní zvyklostí, 2) argumentem ad absurdum byla prokázána nesmyslnost volby veřejné, a proto musí být tajná.

  3. Když jsem měl teď jako anti-spam opsat slovo “cssd”, tak jsem to v rozčilení málem ani nenapsal :smile:
    Že jsou ČSSD a Zelení opravdu neskutečné k**** jsem samozřejmě věděl už dřív, ale i přesto mě dneska dokázali překvapit. Být předsedou vlády, tak Zelení okamžitě opustí koalici. To co tam dneska Bursík a spol. předváděli…..neuvěřitelné projevy Bursíka a Jacques před volbou, hlasování Zelených spolu s ČSSD proti všem návrhům – zejména co se týče prodloužení doby jednání…..škoda mluvit. Ještěže to zítra podle všeho dopadne tak, jak má. Lidovce sice občas nemusím, ale po vyjádření pana Severy se mi mínění o nich dost vylepšilo. A Topolánek svým projevem taky celkem příjemně překvapil.
    A ještě jedna věc – z paní Gajdůškové se pravděpodobně stane možná až kultovní postava :grin: Obdivuji ji čím dál tím víc :grin:

Comments are closed.