To jsem si zas naběh

Před několika dny jsem sem napsal článek, ve kterém jsem vás navnadil na tři žhavá témata. To jsem si zase naběhl! Netušil jsem, že se mi web nakonec podaří zprovoznit tak rychle a doufal jsem, že se na to hezky v smrádku a teploučku zapomene. Teď budu muset chtě nechtě svým slib(p)ům dostát.

Tohoto článku přece jenom využiju k něčemu, co odkládám ostudně dlouho. Jak jste si (možná) všimli, tento blog prošel redesignem. Proč k tomu došlo? Ten starý design byl sice okoukaný, ale já si ho fakt oblíbil. Nicméně už poněkud zastaral, co se technických věcí týče.

Jeho hlavní nevýhodou bylo, že měl jenom jeden sidebar. Všimněte si, že nesnáším všechno, co se kravin 2.0 týče, a přesto mi málem nestačí ani ty dva sloupce. A to jsem navíc dočasně zapomněl na tu jedinou věc 2.0, co jsem měl rád. Tu tam taky musim časem nějak dostat.

Proč jsem neredesignoval už dávno. Najít design, který by vyhovoval mým poměrně přesným (a nezvrátitelným) nárokům, bylo poměrně složité. Jak jsem říkal, musel mít dva sidebary. Tyto pak musely být oba vpravo, protože tak je to nejpřehlednější (tvrdím já). Hlavní sloupec s obsahem pak musel být pořádně široký, žádná nudle. Na druhé straně nesměl být široký přes celou obrazovku a musel mít pevnou šířku. Design musel umět podporovat widgets (o tom dále). Last but not least, design se mi musel líbit. (Poslednímu bodu vyhovuje tento desing len sa trela, takže počítám, že bude brzo vyměněn :) ).

Nejradši bych těch sidebarů měl aspoň 10, ale to by asi nešlo. Navíc jsem žádný takový design neviděl. A co to jsou ty widgets. To jsou děsně šikovný věcičky pro nás líný. Dřív jsme museli všechno psát do kódu souboru sidebar.php a ten pak nahrát na ftp server. Nikoho to nebavilo. Navíc to třeba ve škole nejde. Kdežto widgets se spravují s lehkostí a odkudkoliv. Třeba ten prezident vpravo nahoře by mi dřív trval tak 10 minut, takhle to bylo hotové do minuty.

Jo, já vim, že vás to vůbec nezajímá, hergot! Ale já vám chci říct tohle. Novinky ze světa se přeměnily na Linx4U. Pořád platí, že je můžete sledovat ve svojí RSS čtečce. No, spíš byste měli. Dávám tam všechno zajímavé, co mi spadne pod nos. Od politiky přes fóry až po technické zajímavosti. (Mimochodem dřív mi přidání odkazu zabralo dobrou pětiminutovku, dneska to mám na jedno kliknutí v prohlížeči.)

Další věc, na kterou vás chci upozornit, jsou boxmarky. Dáváte si stránky do oblíbených? A koukáte na ně někdy? Zjišťujete po pěti letech, kolik že to máte odkazů, na které se někdy podíváte, ale nikdy jste se na ně už nepodívali? :) Tohle řeší boxmark. Oblíbené články si ukládáte přímo na webu, na kterém jste je četli. Takže jestli se třeba jmenujete Eva a líbil se vám třeba článek o tom, jak jsme unavili Radovana na hokeji, hned si ho tam přidejte a vracejte se k němu co nejčastěji ;) .

V rubrice Milan čmáře dělám reklamu jednomu línýmu koktovi, kterej ale občas pěkně kreslí a fotí. Kdybyste někdo věděl, jak můžu ten krám v iframe posunout víc nahoru (abych zakryl ten trapnej nadpis), tak mi to prosim sdělte. Já na to nepřišel (no, moc jsem tomu nedal :) ).

Poslední, co se sidebaru týče. Koukejte podepsat tu petici za referendum o euroústavě, matláci! :evil:

Proč jsem se přesunul na nový hosting. Tři důvody. Více místa (600 GB). Neomezné množství domén na jednom hostingu (= Když budu chtít rozjet podnikání např. na adrese www.svajner-smrdi.cz, stačí mi zaplatit 300 Kč ročně za doménu a nemusím k tomu platit dalších 900 Kč za hosting. Samozřejmě už mám nějaké — jak se moderně říká — projekty v hlavě, ale nechte se překvapit, co to bude.) Poslední důvod byl nespokojenost s komunikací s bývalými adminy. Někdy to rozvedu.

Technické okénko: Některé věci, např. fotogalerie, po přesunu na nový hosting ještě nefungují.

Tímto veřejným seznamem se zavazuji napsat články na všechna uvedená témata:

1. Debata u senátorů sosanů
2. Proč zvolit Václava Klause
3. Reakce na Radkův článek o euru a diskusi pod ním
4. Konečně reakce na diskusi o sokolovském festivalu
5. Adopce dětí
6. Průvodce zobáka prvním semestrem NF
7. NF jako nejlepší ekonomická škola v ČR?
8. CEP
9. Rok 2007
10. Ples GymSo
11. Dívka z vlaku
12. České noviny
13. Globalizace — recenze
14. Pět let — recenze
15. Zavést ekonomické okénko na lehký nástin ekonomie a na vyvracení všeobecně zažitých ekonomických bludů

Slibuji, že o všem napíšu ještě před svou smrtí. A teď hurá do obnoveného blogování.

2 thoughts on “To jsem si zas naběh”

  1. ples napiš hned, lebo bude další a tobě se to pomíchá v tvém ekonomickém mozku :!:

  2. Teda to už dlouho nebylo, aby se někdo takhle těšil, až ho budu pomlouvat :cool:

Comments are closed.