Vyoknit línýho ksindla

Tak včera byl Václav Emanuel Moravec v Brně. Přestože jsem viděl jenom poslední krátkou část pořadu, obsahoval (pořad, ne moderátor) takovou spoustu exotů, že jsem z toho byl až zaskočen. Ale to neni to, o čem chci psát.

Na závěr pořadu se vedla diskuse o tom, že plat europoslanců bude nově 7700 €, tedy víc než má např. premiér České republiky. A to je prosím plat bez všech náhrad, diet, příspěvků atd. atd.

Náročnost práce, kompetence a zodpovědnost předesedy vlády a europoslance přitom nelze srovnávat ani v nejmenším.

Richard Falbr prohlásil, že je dobře, že mzdy bude platit Unie a nikoliv Česká republika. Oni si všichni tihle socani myslí, že peníze rostou na stromě a stačí je sesbírat a rozdat. Rád bych sdělil odborářskému tátovi, který na plenárních zasedáních EP pravidelně spí, že nic jako peníze Unie neexistuje a že i nadále ho budeme platit my, kteří tvoříme přidané hodnoty.

Ale pak to rozštípl Jan Březina (který kandiduje za hady), když prohlásil na adresu těch, kteří takto vysoký plat kritizují: “Pojďte si to zkusit.”

A to mě tedy, vážení a milí přátelé drobného hazardu, pořádně nasral. Co to jako má bejt?! Jak si může takhle vyskakovat takovejhle ksindl, kterýho platěj z peněz, který ukradli slušnejm občanům tohoto státu? Jestli se mu jeho práce zdá těžká a je mu současný plat 80 papouchů málo, tak ať jde třeba kopat příkopy. To snad neni pravda, co si někdo dovolí říct. Takhle flusnout občanům do ksichtu!

Vyoknit tuhle línou verbež!

PS: Svobodní se budou ze všech sil snažit financování Evropské unie zprůhlednit, zjednodušit a celou byrokracii maximálně zlevnit. Od nich takovou sprosťárnu určitě nikdy neuslyšíte.

2 thoughts on “Vyoknit línýho ksindla”

Comments are closed.