Částečná kráva: Sháním sponzory

První díl s názvem “Kompletní slepice: Šikmé pohledy z cest” se celý odehrává v Číně během mého půlročního pobytu v provincii Shandong. Druhý díl nás zavede do USA, Německa, Švýcarska, Bulharska a dalších zemí.

Kompletní slepice se prodalo už skoro 300 kusů. Nadešel teda čas vydat další díl. Původní investice do Slepice se mi vrátila, ale mělo to dvě nevýhody: 1) Musel jsem škrtit rozpočty, co to šlo, takže všichni spolupracovali v podstatě na dobrý slovo — což u většiny spolupracovníků přinášelo minimálně velký prodlevy, 2) Mít třicet tisíc půl roku v knižních zásobách neni zrovna něco, co muj bankovní účet snáší dobře. :)

Proto jsem se rozhod vyzkoušet českou verzi Kickstarteru, která se jmenuje Startovač.

NYgauner-tex
První zveřejněná ilustrace. Draft příslušné kapitoly je k přečtení zde »

Princip je prostej. Na Kickstarter/Startovač vložíte projekt, kde žádáte kolemjdoucí o podporu formou příspěvku. Za to obvykle přispívajícím nabízí nějaký plnění, např. samolepky a trička při malejch částkách, samotnej výrobek při větších částkách a pak třeba večeři s autorem při největších částkách.

Příspěvky se přitom od lidí vyberou až ve chvíli, kdy se dosáhne cílový částky. Překonává se tim vězňovo dilema: “Já bych tě moc rád podpořil, ale to bude jako plivnutí do moře. Musí nás bejt víc.” Kickstarter/Startovač právě tohle řeší. Když se mi nepovede vybrat 25 000 korun, nepřijdete ani o halíř.

Já nabízim výtisky knih, který samozřejmě můžete dál přeprodávat. Při vyšších částkách nabízim možnost reklamy přímo v knize.

Co vám za vaše peníze můžu slíbit? Kvalitní a příjemnou četbu tak jako v případě Kompletní slepice, ilustrace ve všech kapitolách, kvalitní redakční a sazečskou práci s důkladnou kontrolou (tj. ne jako minule).

Těžištěm knihy bude šestitýdenní cestování po americkém východním pobřeží a půlroční stáž ve washingtonském think-tanku. Tentokrát ale dojde na Evropu — společně pojíme německé bratwursty, švýcarské rösti, lichtenštejnský knížecí entrecôte, šopský salát v Bulharsku a další lahůdky.

Čím více peněz se nám povede vybrat, tím lepší a tlustší kniha bude. Všem sponzorům předem velmi děkuji a zvu je na slavnostní křest, který se snad povede uspořádat ještě před Vánoci, aby se tak knížka mohla stát hitem vánočního trhu.

Knihu “Částečná kráva” můžete podpořit zde »

O dalším vývoji budete informováni.

2 thoughts on “Částečná kráva: Sháním sponzory”

  1. “Tak jsem se stal spisovatelem.”
    “A už jsi něco prodal?”
    “Ale jo,
    televizi, pračku, auto ….”

Comments are closed.