Co se děje poslední dobou v Číně

Tak třeba dneska ukazoval muj teploměr -5 °C, když jsem se probudil. Brrr. Ale zejtra už má zase bejt nad nulou.

Minulý úterý jsem byl poprvý v životě v thajský restauraci. Jídla ale byly takový thajsko-čínský, takže bohužel jsem nemoh použít žádnej z fíglů, který popisoval DGX. K jídlu jsem si vybral nějakou bramborovou polívku v kokosovym ořechu, ale řekli mi, že kokosy nemaj. Ale i tak jsem si vybral dobrý jídla.

Byl jsem tam se svojí starší spolužačkou ze třídy studentů MBA. Nemoh jsem jí přesvědčit, že mezi Čechem, Němcem a Američanem neni ve vzhledu žádnej rozdíl. Pořád mi to nevěřila. A nejsem si úplně jistej, jestli jsem to pochopil dobře, ale říkala, že sex chce až po svatbě. Že už měla přítele tři roky, ale teď už dlouho nikoho neměla a že ani nemá kde by někoho poznala. Přitom je milá, pěkná a ani nemá knír jako ostatní Číňanky. Pochopit některý věci mi asi neni souzený, no. (Já vim, že nikdo z vás nepochybuje o tom, že jsem se na to začal vyptávat já, ale skutečnost je opačná. Začala o tom ona úplně zničehožnic.)

V restauraci byla živá muzika. Chlápek a mladice. Chodili octolu ke stolu a pěli písně. Každej si moh poručit jazyk, v jakym maj zpívat. Mysle, že jsou to Thajci, chtěl jsem thajštinu. Odzpívali a že prej můžem ještě jednu. Tak spolužačka řekla čínštinu. Pak se přiznali, že nejsou Thajci, ale Filipínci. Zpívali fakt pěkně a jazyků zvládali spoustu.

V sobotu jsem šel do zoo. Tentokrát se spolužačkou ze třídy bakalářskýho programu, která se uchází o členství ve straně. Museli jsme kvůli tomu přejet celý město. A byla pěkná kosa. Zoo byla celkem malá (vstupný taky), ale mně se v zoo vždycky líbí. Navíc už jsem pěkně dlouho v žádný nebyl, naposled v Berlíně.

Číňani v zoo krmí zvířata čimkoliv, co si přinesou, což mě prostě fascinovalo. Medvědi stojí na zadních a předníma tlapama se hlásej o jídlo.

Bohužel tam nebyla žádná panda. Prej jim umřela loni nebo co.

Zato tam byly dvě pandy červený, to by Lumpy stříhal ušima. Zajímalo by mě, kolik lidí ještě dneska věří tomu nesmyslu, že firefox v češtině znamená panda červená. Ale ptal jsem se, a prej se tomu zvířeti fakt někdy říká v čínštině ohnivá liška. Což je méně k divení, uvážíme-li, že správně se panda (normální i tahle) jmenuje medvědí kočka nebo kočičí medvěd.

Když jsme jeli zpátky, měl jsem strašnej hlad. Takže mi spolužačka s fádním jménem Jing Wangová koupila sushi. Moje první sushi. Vždycky jsem si myslel, že sushi musí bejt hroznej hnus, ale bylo to dobrý. Týpek to uválel přímo na ulici před mejma očima. Evropskou komizi by jeblo.

Lama

Fotky ze zoo »

Den nato jsem měl prezentaci o své rodné zemi. Prezentoval jsem v druhym kampusu naší školy, kterej je kus za Jinanem v místě zvanym Jasná voda. Na přípravu prezentace jsem neměl moc dlouho, ale nakonec jsem spáchal toto (pdf). V půlce prezentace jsem pustil video Beer Nation.

Prezentace zabrala dvě a půl hodiny. Ale naštěstí nemuseli posluchači poslouchat celý dvě a půl hodiny mě osobně, měl jsem k sobě pěknou a ukecanou moderátorku (a tlumočnici), která se mě ptala na spoustu věcí. Anglický jméno moderátorky je Kevin, ale jak mi řekla hned v prvních deseti sekundách, co jsme se seznámili, neznamená to, že je lesba, ale že její čínský jméno zní podobně.

Čekal jsem, že přijde tak deset lidí, ale naplnila se celá největší aula tohodle kampusu a prej ještě museli dost lidí odehnat, protože na ně nezbylo místo! Bohužel jsem o tom nevěděl, jinak bych jim to zakázal jako Klaus, když přednášel na VŠE.

Otázek z publika bylo celkem dost, např. hned jedna z prvních byla, jestli jsem měl prezidenta na nějakej předmět. Ke konci se mě jeden typan zeptal, jestli poslouchám Avril Lavigne. Tak jsem řek, že jo, hlavně, když běhám. A on na to, že je její největší fanda a začal se mě vyptávat na tisíc věcí kolem. Eh?

Samozřejmě, muselo dojít i na bulvární informace. Takže jsem publikum oslnil nejen svým vysokým myslitelským čelem, ale i větou “Čínský holky jsou pěkný” pronesenou čínsky. :)

Za přednášku jsem dostal čínskej chlast a zaplatili mi oběd v KFC i cestu. Ještě mě vzali na prohlídku k dalšímu pramenu. Už jsem vám říkal, že Jinan má přezdívku Město pramenů, ne?

Prezentace

Fotky z prezentace »

Po prezentaci se ke mně dostavil typan, co se mě ptal na Avril Lavigne a prej jestli mu dám svoje uživatelský jméno na MSN. To vypadalo sice trochu teple, ale proč ne. Na MSN stejně skoro nechodim. Na MSN jsem taky samozřejmě nešel, ale on si někde sehnal moje QQ (čínský mnohem lepší ICQ). A jeho jméno Doomed love už znělo velmi teple. Sevřel se mi zadek, že by moh přecvaknout ocelový lano.

Netrvalo ani dvě minuty a ptal se mě, co bych dělal, kdyby mi řek nějakej kluk, že se mu líbim. Pak říkal, že o něm lidi říkaj, že je gay, protože dlouho neměl holku. (No nevim, jestli to bude zrovna tim.) Pak se zeptal, kdy odjíždim z Číny, tak jsem řek, že brzo — už v lednu. A na to mi řek, že mi to teda musí říct, že mu budu chybět, protože je gay a líbim se mu. :mrgreen: True story. Pak mi ještě vyprávěl, jak se líbal s jinym klukem a že si myslí, že se do něho zamiloval. To všechno mi říkal člověk, se kterym jsem se viděl jednou v životě na veřejný přednášce.

Přece jenom musim přiznat, že bych byl radši, kdyby mi tohle napsala nějaká holka…

No a konečně včera jsem absolvoval vyšetření tradiční čínskou meducínou. Zanechalo to na mně stopy. Doktorka tvrdila, že jsem cholerik a mám problémy s žaludkem a střevama.

Potom jsem se přesunul na tradiční čínskou masáž. Šel jsem se svejma spolužačkama z MBA. Čínská masáž vypadá úplně jinak než naše. Všechno se dělá přes oblečení, začne se masáží hlavy a projede se celý tělo. Nadělej se moc rázný pohyby. Docela dobrý, ale naše masáže mi přindou lepčí.

A to je zatim všecko. V sobotu jedu na jih. Stay tuned.

9 thoughts on “Co se děje poslední dobou v Číně”

  1. Tyvoe to je prdel :smile:
    umírám smíchy, ty prostě píšeš skvěle! Na tý přednášce bych chtěl bejt i jako čech, to PDF FTW :mrgreen:

    “Sevřel se mi zadek, že by moh přecvaknout ocelový lano.”

    :mrgreen:

  2. “a ani nemá knír jako ostatní Číňanky” <- tak to se teda povedlo :-DD

  3. Co to je za lidi, kteri se s tebou po presentaci fotili? Ten kluk je ten “Doomed love”? :)

  4. Jsou to posluchači tý přednášky, něco jsou i organizátoři. Doomed love tam bohužel neni. :mrgreen:

Comments are closed.