…dární! Legendární!

Vy jste nemuseli čekat celý léto jako diváci HIMYMu, ale čekali jste od tohoto článku.

Nepočítaje cestu tam a zpět, strávil jsem v Číně 139 dní od 4. září 2010 do 20. ledna 2011. Projel jsem města Jinan, Tai’an, Šanghaj, Nanjing, Suzhou, Hangzhou, Ming Shui, Guangzhou, Haikou, Xiamen a Peking v provinciích Shandong, Šanghaj, Jiangsu, Zhejiang, Guangdong, Hainan, Fujian a Peking.

Viděl jsem neviděné, slyšel neslyšené, navštívil nenavštívené, jedl nejedené a tušil netušené.

Na blog jsem zatím napsal 65 článků s tagem Čína, ale ještě nějaký určitě připíšu. Teď bych chtěl vytřídit fotky, sestříhat video a zápisky z blogu uspořádat do knížky. Ohledně knihy sháním kromě každého dobrého nápadu hlavně odpovědného redaktora a nějakej dobrej název. Za oboje vás kromě příjemného pocitu samozřejmě bude čekat nějaká odměna dle domluvy (např. setkání s Emou a Zdenisem).

Přestože první tři tejdny byly příšerný, nakonec se to změnilo v bezvadnej půlrok plnej ještě bezvadnějších zážitků. (Teď mi zase může nějakej kokůtek napsat do komentáře, že nic jako “bezvadnější” neexistuje. Né vole!) Já jsem ostatně předpokládal, že se to vystříbří, takže jsem ani po těch třech tejdnech nepropadal panice.

Ostatně už jsem za sebou měl rok v Německu, takže jsem na mnohá úskalí byl mnohem lépe připraven a nenechal jsem se jimi zaskočit. Byl to můj první výlet mimo Evropu, dokonce mimo Evropskou unii (od roku 2004, ofkoz). Takže teď mě čeká cesta na západ. A taky studium čínštiny. :)

Jestli tady čekáte nějaký patetický moudro nebo tak, tak se obávám, že dneska nepřijde.

Děkuju vám za přízeň, kterou jste věnovali tomuhle blogu ať už při pravidelných snídaních v práci, ve škole na přednáškách, v noci po pařbách nebo třeba na mobilech v tramvaji. Měl jsem větší motivaci psát a aspoň někdy to snad působilo i trochu vtipně. :shock:

Pokud si chcete moje zážitky poslechnout naživo, není nic lehčího než přijít 10. února večer do Budvarky na sraz pražských Svobodných a jejich příznivců.

Ještě bych měl mluvit na VŠE, ale to má pod palcem Divouš a nevim, co s tim zamejšlí…

Přijďte pobejt.

4 thoughts on “…dární! Legendární!”

 1. Bych na ten sraz šel, ale protože tam nebude nikdo, koho bych znal, tak na to sejru :)
  Doufam, že bude brzo nějaký Déčác! reuninon 2k11 a že nebudeš dělat dášu a dojdeš tam :)

 2. Ale kecy, Zdenisi, bude tam spousta lidí, co znáš. Možná i Kyl.

  A navíc jsem tady v tom článku o tom středečnim srazu nemluvil, woe.

 3. Tak co jsem se díval na guest list, tak jsem tam znal akorát Icefira a pak Destinu :)
  A lidi, co napíšou, že možná přijdou, tak z 95 % nepřijdou, takže to nepočítam :)

  A když tam budeš mít 30 lidí. co se s tebou chcou bavit, tak se nebudu moct bavit pořádně ani s tebou, takže moc nevim, co bych tam dělal :)

Comments are closed.