Murray Rothbard píše o Tomáši Sedláčkovi

Murray Rothbard napsal o jakémsi moulovi. Avšak nemohl jsem se při čtení ubránit dojmu, že píše o našem českém Tomáši Sedláčkovi, podle kterého se John Stuart Mill jmenuje prostředním jménem Steward. :D

O Robertu Heilbronerovi, stejně jako o Johnu Kennethu Galbraithovi, se dá říct, že spadá do kategorie “populární ekonom” — to jest někdo, kdo neví o ekonomii prakticky nic, ale přesto o ní napíše sérii bestsellerů, které dychtivě čtou téméř pouze neekonomové, kteří rozumují o hlubokých myšlenkách, které tam nalezli. […] Jeho nová kniha je tak nedostatečná, že spadá do kategorie “ne-kniha”.

Zdroj: Ludwig von Mises Institute

3 thoughts on “Murray Rothbard píše o Tomáši Sedláčkovi”

  1. Steward Mill mě okouzlil. Ale to asi je u Sedláčka norma: v úvodu své knížky se zmiňuje o prof. Jurajovi Kabele, na jehož přednášky chodí. Zmíněný profesor Kabele se jmenuje Jiří a říká se mu Jura. Pro p. Sedláčka zřejmě hodinky jako holinky.
    S knížkou Ekonomie dobra a zla jsem se pokusil polemizovat v blogu. Podotýkám, že podstatná informace je v odkazech na samostatné dokumenty O Dobru, O vědě a O ekonomii.

    http://karelkuzel.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=124233

Comments are closed.