NERVivé jablko

Ve středu jsem se zúčastnil přednášky NERVu.

Bylo to na nepřátelské půdě IES FSV. Přednášeli pánové Sedláček, Zámečník a Mejstřík. O Michalovi Mejtříkovi nevím ničehož nic. Kromě toho, že se mu říká egonom. Tuto informaci jsem získal ze závislých novinářských kruhů.

Tomáš Sedláček je sice pravičák, ale je to eurohujer a nemá rád Klause. Miroslav Zámečník je asi poslední člověk na světě, který si myslí, že za českou recesi v 90. letech může Klaus.

No a tuto sestavu jsem se vydal poslouchat do promrzlé auly, prý největší, co tam mají. Přiznávám, že jsem tam šel jenom proto, že tam šel Radovan.

Spíše než přednáška to byl rozhovor těch tří pánů, který se nechával velmi mírně inspirovat dotazy z publika. Na chvíli si do svého rozhovoru přibrali i Pavla Mertlíka, který seděl hned za náma, protože Radovan je šprt a sednul si hned do druhý řady.

Pavel Mertlík vyprávěl veselé příhody ze života. Jenom škoda, že se zapomněl zmínit o tom, jak za bílého dne vyloupil IPB. Tahle historka by určitě měla sukces.

Jeden učitel z FSV, co seděl v publiku, je zřejmě nějaký katastrofista a zaboha se nemohl smířit s tím, že Tomáš Sedláček řekl, že můžeme současnou ekonomickou situaci sledovat z relativně bezpečného místa. To prostě nedokázal překousnout.

Radek mi mezitim ukazoval všechny svoje tajný lásky… (pozn.: blondýnky)

Šprti z FSV, to byla taky záležitost sama pro sebe. Např. pán s šálou a teplým hláskem byl velmi vtipnou vložkou.

V aule převažovala katastrofická nálada. Co nejvíc úřadů se kvůli krizi zavede a čím víc peněz se do podniků nalije, tím zřejmě lépe. Proto jsem se ani neodvažoval pomyslet na to, že nejlepším řešením je laissez faire, laissez passer. A samozřejmě zrušení nesmyslných regulací.

Ostatně jsem velmi zvědav, co z toho NERVu vyleze, když tam vedle sebe sedí socialisté a liberálové (ze kterých mají někteří kašpaři těžké spaní).

Tomáš Sedláček tedy říkal, že smí naznačovat, a že si myslí, že se dohodnou na snížení pojistného.

NERVu slouží ke cti, že funguje zadarmo. A zadarmo pro něj mají pracovat i studentští asistenti, které se Tomáš Sedláček snažil zlákat. Půl úvazku na půl roku zadarmo. Radovana to hrozně láká :) . Zájem projevil i jeden arciblbec z naší fakulty.

Kromě toho, že jsem si zcela jist tím, že nemám na to, abych asistoval kterémukoliv z deseti pánů v NERVu, myslím si, že pracovat 20 hodin týdně a nedostávat za to plat, to je trochu moc. Na půl úvazku se podle mých zdrojů dá sehnat brigáda za 12 tisíc. A to by mě tedy zajímalo, který ze studentů je tak bohatý, že může měsíčně postrádat 24 tisíc (plat + čas).

Každopádně to byla přednáška celkem zajímavá a ani jsem se moc nenudil. Radek ani nedělal ostudu, což mě celkem dost překvapilo :)

PS: Pánové na mě udělali dobrý dojem. I přes ty výhrady, které jsem zmínil na začátku článku.

37 thoughts on “NERVivé jablko”

 1. Zajímavé je, že tam nerváci pořád říkali, že nic nesmí před zítřejším jednáním říkat, a zatím se objevují samé konkrétní návrhy, naposledy jahn.

  Martine, popiš trochu konkrétněji svou verzi správného výstupu NERVu.

  Jinak moc pěkný článek :).

 2. Správný výstup NERVu by byl asi takový:

  §1 Zavádí se 15% rovná daň na vše.
  §2 Ruší se všechny spotřební daně, dotace, výjimky aj.

  To bys viděl, jak by to povzbudilo agregátní nabídku i poptávku.

 3. hehe, já se furt děsim dne, kdy se panika přelije i sem a stát se začne zadlužovat v domnění, že muže poručet přírodě :)

 4. Delej s Radovanem neco, az zacne pracovat 12 hodin tydne zadarmo, nema to daleko do dobrovolnyho naverbovani mezi asijske otroky za stravu a deravou strechu nad hlavou! :-D

 5. machys: tak to jste s Martinem na stejné notě (svou ještě neznám).

  ema: nevím, proč si všichni myslí, že pracuji zadarmo, když už pracuji (haha). já si nepamatuji, že by seldáček říkal, že by to bylo zadarmo, ale i kdyby bylo, tak vám řeknu, že za podobný drazový můstek svým časem zaplatím rád.

 6. Bacha, at jim nemusis olizovat podrazky;-) Jinak Ti preju v NERVU mnoho uspechu a malo pocuchanych nervu (blbej for, ale nabizelo se to)

 7. RF: My víme, že ty zaplatíš svým časem rád i za odrazový můstek kvalit Sociálu ;)

  To, že za něco dostáváš peníze, neznamená, že pracuješ. Nepleť si to :)

  Zdenis: Žádný.

 8. ne, myslim, že měl na mysli spíš výrok “Eva je kráva” – ale jedno písmenko je tam jinak…

 9. Asi musím připomenout kánonický výrok Filipa Rožánka: “Na kolejích v Brně je život o něčem jiném.” Tak se tomu tak nedivte :)

 10. Evice a levice, to je pěkná směsice. :oops: Radovan si s Machem zpestří život krachem. Ema kéž by byla němá ( :oops: ), říká Martin kočkolov, zná ho celej Sokolov. :mrgreen:

 11. Neštěstí bohužel nechodí po horách ale po lidech a většina jevů, inteligenci nevyjímaje, odpovídá Gaußově křivce(to zase jako naštěstí!). Mohli jsme tu otravnost tolerovat. Ale my jsme řekli ne!

 12. Ema se neurazila, i kdyz prani, aby byla radsi nema ji nepotesilo :-P Zdenis muze leccos :-D

 13. Dokud me nechces davat dohromady s Machem nebo Machysem, sem naprosto klidna.

 14. Hele, Klaaris, nejak rad(a) provokuje, meli bys ji/jemu taky nekoho najit, Martine, at je klid :-P

 15. Mach má náhodou charisma. :oops: O Machysovi nevim, ale rozhodně to zkuste! :wink:

 16. Ja sem pro oba najednou, co bude Klaaris chybet na jednom, najde si na druhym! ;-)

 17. To není povolený. Martin se výběrovýho řízení na tuhle lukrativní pozici neúčastní. Takže bohužel Klaaris

Comments are closed.