Tak konečně se dočkáte i vy, kteří anglicky neumíte natolik, abyste si v originále vyslechli Nigela Farage, nejlepšího řečníka z europarlamentu.

Svobodní mají v Hradci Králové za předsedu Víta Jedličku, velmi aktivního člověka (mimo jiné). Tento spustil e-shop na podporu Svobodných na adrese reformy.cz, tamtéž spustil wiki pro interní záležitosti Svobodných. Co se ale tohoto článku týče, založil pracovní skupinu pro překlady politických videí. Zajiskřila mi očka — konečně se dostanu k tomu, abych Nigela přeložil a svým čtenářům ho tak mohl představit v jejich jazyce.

A dal jsem se do díla. Plán má pět fází. Sehnat video a transkript (ten bývá někdy problém). Transkript načasovat, aby pasoval titulkově do videa (nejtěžší část procesu). Kontrola titulků v originálním jazyce. Překlad. Kontrola.

Zatím jsem dostal jedno video do čtvrté fáze, takže se už dnes můžete podívat na jedno přeložené video, ale s tím že překlad ještě nebyl redigován. Dvě videa jsem dostal do druhé fáze, třetí fáze nepříšluší mně, ale já mezitím budu pracovat na čtvrté.

Tak zatím aspoň to jedno. Enžoj.

Svobodní.cz & Reformy.cz

Update: Další Farage česky je zde a zde.