Nigel Farage česky

Tak konečně se dočkáte i vy, kteří anglicky neumíte natolik, abyste si v originále vyslechli Nigela Farage, nejlepšího řečníka z europarlamentu.

Svobodní mají v Hradci Králové za předsedu Víta Jedličku, velmi aktivního člověka (mimo jiné). Tento spustil e-shop na podporu Svobodných na adrese reformy.cz, tamtéž spustil wiki pro interní záležitosti Svobodných. Co se ale tohoto článku týče, založil pracovní skupinu pro překlady politických videí. Zajiskřila mi očka — konečně se dostanu k tomu, abych Nigela přeložil a svým čtenářům ho tak mohl představit v jejich jazyce.

A dal jsem se do díla. Plán má pět fází. Sehnat video a transkript (ten bývá někdy problém). Transkript načasovat, aby pasoval titulkově do videa (nejtěžší část procesu). Kontrola titulků v originálním jazyce. Překlad. Kontrola.

Zatím jsem dostal jedno video do čtvrté fáze, takže se už dnes můžete podívat na jedno přeložené video, ale s tím že překlad ještě nebyl redigován. Dvě videa jsem dostal do druhé fáze, třetí fáze nepříšluší mně, ale já mezitím budu pracovat na čtvrté.

Tak zatím aspoň to jedno. Enžoj.

Svobodní.cz & Reformy.cz

Update: Další Farage česky je zde a zde.

17 thoughts on “Nigel Farage česky”

 1. Na titulkování existuje spousta skvělej programů, který ti časování udělaj buď přímo za tebe nebo si ho uděláš úplně jednoduše sám :) U takhle krátkejch videí je to otázka i úplně manuálně na pár minut :)

 2. Btw, tys letos přečetl jenom tři knihy nebo jenom neaktualizuješ seznam? :)

 3. Ajéje, Zdenis je zpátky a v plný parádě :???: . Už zase přesně ví, jak jsem to udělal já, a zase přesně ví, že to jinak jde mnohem líp (dokonce samo). OMG.

 4. Neřekl jsem ani slovo o tom, jaks to dělal ty a ani slovo o tom, že to co jsem psal já je lepší než tvůj způsob ;)

 5. si fakt arogantní jak prase! nedokážeš ani přijmout Zdenisovu konstruktivní kritiku obsahující desítky kladných ohlasů.

 6. Booze… jestli je Zdenis tak zdatny at vypomuze misto rejpani.. rozhodne neni na miste. A odpoutava od tematu, ktery je tu predavan. To jsou mi manyry (od) minulych dob…

  Dik za kompletovani videi, tesim se na dalsi a lituji, ze jsem neobjevil tyto stranky driv.

 7. Aviatik: Martin psal, že časování těch titulků je největší práce, tak jsem jenom řekl, že existuje spousta programů, který mu s tim můžou pomoct a dost ten proces zjednodušit. Nechápu, co je na tom negativního nebo rejpavýho..

  Kdyby Martin místo blbejch keců chtěl pomoct nebo třeba jenom nějakej dobrej program doporučit, tak bych mu s tim pomohl..

 8. Nooo taaak kluci, projevte jeden z vas zdibinek dobre vule ;) Kdo zacne? :)

 9. Hele, jeste dotazek. Sem si to stahla a nako mi ty titulky nejdou zobrazovat, mam KMP player… Teda, ne dlouho ;) vite radu? diiik

 10. Já sice rozumím drtivé většině Nigelových slov, ale stejně díky za tvoji práci. Pokračuj v ní. Ber to tak, že i díky tobě se čím dál tím více lidí u nás v ČR začne zajímat o ten bordel, který panuje v EP, a který je snad ještě horší než ten, který vidíme v Praze.

 11. kluci dík za tytulky dík že mohu shlédnout něco co se ve světě děje a cose chystá a kdo a jak smýšlí jeto skvělí kdy byste ještě misto hádání přišli nato jako udělat aby tyto vydea vidělo v překladu co nejvíc lidí

 12. Ahojky nevim jak to tady cele funguje jenom, jak jste se pred dvema lety bavili o tom titulkovani. (Asi uz teda ten muj prispevek moc aktualni nebude). Ale presto, pouzivam Caption Tube. http://captiontube.appspot.com Je to jednoduchy jak facka titulky tam delam bez jakekoli predchozi zkusenosti. Vzdycky se mi to zdalo jako desna veda, kterou nemuzu zvladnout, ale neni to tak. Pochopit, jak to funguje mi trvalo par minut. A to nejsem zadnej pocitacovej borec. Jediny, ze ty videa, ke kterym delate titulky musi byt na You Tube. Ale to by snad takovy problem byt nemel, proto to snad delame, aby se na to lidi podivali ne? Tak se tu vsichni mejte a pokracujte v hledani pravdy. PS: Farage je borec, jesteze nam tu letadlovou nehodu prezil, jaka nahoda, ze se mu to stalo zrovna ve dni voleb…..
  Nasri

 13. Bohužel u videa projevu Nigela Farage chybí podstatný údaj -DATUM projevu. Není pak hned jasné, k jakému období se vztahuje.

Comments are closed.