Pro eurovolby doporučuji…

Shit happens! doporučuje přijít v pátek nebo sobotu k volbám s tímto hlasovacím lístkem:

Naznačil jsem i doporučení pro kandidáty. Jiří Payne je zkušený pravicový politik a Benjamin Kuras je zkušený pravicový novinář a spisovatel. Jak sám řekl, Evropské unii to opepří.

Přidávám ještě dnešní mail od předsedy Macha.

Prosím, přijďte 5.-6. června k volbám do Evropského parlamentu. Nenechme se zmást vzájemným strašením dvou velkých stran. Nesmiřme se s jejich neustálým politikařením. Dejme šanci nové slušné pravicové straně.
Takovou novou stranou je Strana svobodných občanů (č. 23). Předsedou Svobodných je ekonom Petr Mach a na čele kandidátní listiny je známý pravicový politik Jiří Payne a spisovatel Benjamin Kuras.

Teď volíme do Evropského parlamentu. Tyto volby tedy nerozhodují o tom, kdo bude v české vládě, ale ukážou, jestli dostane šanci promluvit do české a evropské politiky nová strana. Dejme společně tuto šanci Svobodným.

Je nejvyšší čas vrátit do politiky slušnost a věcnost!

Přepošlete prosím tuto zprávu svým známým.

Ano, já vím, že je pro vás ODS synonymem pravicové politiky a že jste si doposud neuměli představit, že byste někdy mohli volit někoho jiného. Ale stejně tak jsme si přece nikdy neuměli představit, že vláda ODS posune den daňové svobody blíže ke konci roku (= zvedne daně), neuměli jsme si představit, že ODS prosadí Lisabonskou smlouvu (= schválí instalaci tvrdého socialismu), neuměli jsme si představit, že ODS přitáhne šroub policejního státu tak, že se o tom socanům ani nesnilo.

Neuměli jsme si představit, že hlavním ideovým odpůrcem ODS bude Václav Klaus. Neuměli jsme si představit, že ODS bude chválena od levičáckých demagogů jako jsou Pehe, Havel nebo týdeník Respekt. Neuměli jsme si představit, že ODS složí velkou koalici s ČSSD (a současná vláda není nic jiného než vláda velké koalice, už si to konečně přiznejme).

Mohl bych tady pokračovat ad libitum, např. nezrušením bodového systému, neschopností prosadit byť elementární reformy socialistických systémů školství a zdravotnictví atd. atd., ale jistě každý z vás ví, čím vším ho ODS naštvala.

Předseda Topolánek přiznává, že 90 % českých zákonů se bude tvořit v Bruseli. Je to opravdu to, co chceme od parlamentní demokracie — aby tvořila pouhou desetinu zákonů?

Pokud chcete volit slušnou pravicovou stranu, dejte hlas Straně svobodných občanů.

Děkuji.

Martin Pánek,
člen Republikového výboru Strany svobodných občanů a její zakládající člen

16 thoughts on “Pro eurovolby doporučuji…”

 1. Martin Pánek,
  člen Republikového výboru a zakládající člen Strany svobodných občanů

  ;-)

 2. Kuras nám to opepří? A proč proboha? Nebo zapomněl, že EU jsme i my?

 3. Nejsme. EU je spolek nevolených byrokratů, kteří si myslí, že všechno vědí nejlíp.

 4. Aha, já vždycky myslel, že EU je společenství 27 evropských zemí. A teď se dozvím, že to jsou nějací úředníci. To je šok :-)

  Jen technická – každý může dát dva preferenční hlasy, pokud chcete volit prvního a druhého na kandidátce, není nutné je kroužkovat.

 5. To jste si ale myslel špatně.

  A ohledně toho kroužkování si myslím, že taky nemáte pravdu. Tohle nejsou komunální volby.

 6. Tak se moc nezadařilo, že by i tentokrát zafungoval u nás tradiční “prezidentský polibek smrti”? :-)

 7. Jen jsem si všimnul, že strany, které u nás podporuje prezident (ať už dříve Havel nebo dnes Klaus), vždy úplně propadnou. Podívejte jak teď dopadli Havlovi blízcí zelení a Klausovi blízké Libertas a Svobodní.

 8. A toho, že v roce 2006 vyhrála s rekordním ziskem strana, kterou podporoval prezident, jste si nevšiml schválně, nebo omylem?

 9. Volil jsem Svobodné a toho hlasu nelituji, chtěl jsem jim dát šanci. Ale s ohledem na výsledek se budu muset na podzim dlouze rozhodovat, jestli to zopakuju. Pokud půjde SSO do voleb sama, nemá to význam. Svobodní měli oproti jiným malým stranám jednu velkou výhodu – její voliči se měli získávat hlavně z voličů ODS. Neměl je tedy až tak ovlivnit nezájem médií o malé strany, jak si stěžují jiní, a málo peněz a času na kampaň. Každý druhý volič ODS o Svobodných věděl a kdyby chtěl, tak je volil. 1,2% je katastrofa bohužel.

 10. #13: Tehdy byl ještě členem strany, navíc si nepamatuju, že by veřejně doporučil volit Topolánka. Nebo ano?
  Ukázalo se navíc, že ODS nevyhrála díky Klausovi, ale navzdory jeho podpoře. Naopak pro dost lidí byla dříve ODS nevolitelná a namilost ji vzali až po odchodu Klause a těch pár euroskeptiků…

  Londo: Je pravda, že z euroskeptických stran jsou Svobodní asi nejslušnější, tak snad se nenechají odradit. Gaunery typu Železný a Tlustý voliči naštěstí poslali tam kam patří :-)

 11. No a co, že byl člen strany? Veřejně řekl, že bude volit ODS a Puchejř z toho málem prasknul.

  ODS samozřejmě vyhrála díky Klausovi a Tlustému a nikdy už takového výsledku nedosáhne. Tenkrát dostala 36 % při účasti 64 %. O tom si může nechat už jenom zdát, aspoň tedy do slučovacího sjezdu s ČSSD, po kterém bude sbírat 100,00 %.

Comments are closed.