Řešení podle ODS

Líbí se mi, když někdo najde snadné řešení, které vyhovuje všem. Podle billboardů s všelijakými neznámými pražskými (?) ksichty bych řekl, že přeborníkem na to bude ODS aka Občana Dáme Sledovat.

Pro neznalé popíšu situaci. Na VŠE studuje by voko 20 tisíc studentů. Dál tu jsou všelijaký zaměstnanci od učitelů po knihovnice a uklízečky. VŠE je dislokována na dvou od sebe poměrně vzdálených místech (to musel vymyslet debil non plus ultra, mimochodem). Jedno místo je u mě před barákem (okraj Prahy) a druhé místo je v samém pražském centru (udělat univerzitu v centru měta musel vymyslet druhej debil, totéž samozřejmě platí pro KU).

Pokud bydlíte kdekoliv na červené lince metra =C= (Háje-Letňany) nebo pokud se potřebujete dostat z jedné části do druhé, musíte chtíce nechtíce vystoupit na zastávce metra Hlavní nádraží (bývalé Wilsonovo, aka wilsoňák). Problém je, že škola je po oficiální cestě vzdálena 15 min chůze během které musíte překonat tyto překážky: cikány, bezdomovce a frikulínské dealery hned v Sherwoodu, další bezdomovce na zastávce tramvaje a dále u jejich checkpointu pod magistrálou, a taky křižovatku u Bulhara.

Kdežto neoficiální cestou stačí přeskočit koleje a za chvíli jste ve škole. Není mi známo, že by se tam kdykoliv komukoliv cokoliv stalo. A právě proto to nemohly firmy Policie s.r.o. a Městská policie Rudy Blažka nechat jen tak a vždycky, když se nudily, vybíraly pokuty. Doufám, že už si nikdo z vás nemyslí, že tyhle mafiánské organizace jsou tu od toho, aby chránily vaše práva.

Zlotřilí studenti však nadále přes koleje chodili! Místo toho, aby radnice pod vedením ptákostrany a jejích epochálních myslitelů oberleutnanta Blažka, horolezce Béma nebo sexana Richtera umožnila nějaký normální provoz (např. vybudováním podchodu nebo nadchodu) namísto toho, aby vymýšlela píčoviny typu Opencard, kamerový buzersystém nebo padesátka na magistrále, přišla ODS s řešením. (O zmrdím wordingu píše D-FENS skvěle zde.)

Nebo kdyby to aspoň nechali, jak to je. Ale to by přece nešlo, aby si lidi chodili, kde chtěj! ODS postavila plot (na fotce možno vidět i výše zmiňované ksichty).

Řešení!

PS pro debilní komentátory: Já sám jsem tuto zkratku nevyužíval. A to nikoliv z důvodu, že bych si myslel, že mě přejede vlack, ale proto, že mě nebaví dohadovat se s policejní mafií.

3 thoughts on “Řešení podle ODS”

  1. Na houby, to jo. Ale pořád bude možné chodit tím sjezdem k autovlaku, ne? Pořád lepší než přes Šérvůd.

  2. To mi taky připomíná jednu zkazku – kdesi v zahraničí postavili univerzitu a kampus. Ale neudělali cestičky a chodníky mezi budovami. Nejdříve nechali studenty, ať si vyšlapou nejoptimálnější trasy, a na základě toho vybudovali cesty. U nás je to holt naopak, viz trávník před budovou na jižáku nebo i vzdáleně cestička z hlaváku.

Comments are closed.