Rok sněhuláka

Účetní závěrka

Rok to byl v něčem zajímavý a výjimečný, v lecčem naopak velmi nezajímavý a běžný. Asi jako každý rok.

Zkusme si ho shrnout. Chvilku to potrvá. (Ano, za něco vás tím chci potrestat. :) )

Přestože rok odstartovala prezidentská volba, necháme si politiku na později.

——

Začněme věcmi kolem webu. V lednu jsem se definitivně naštval na xhosting a přešel jsem k hostmonsteru. To mi otevřelo cestu k webům na různých adresách.

Na jaře jsem tedy spustil nový web LeTour.cz. Hlavním impulsem k němu bylo to, že na webu Bikeři.cz mnou každý Pravý Cyklista opovrhuje jako by snad najeté kilometry nějak souvisely s tím, jak dobře píšu články o cyklistice. Aprílová kauza pak byla poslední kapkou.

S webem LeTour jsem si užil poměrně perné tři týdny. Co jsem dodnes nepochopil — každý mi ho pochválil. Nějaké erupce na Slunci? (Tedy kromě jednoho Slováka, kterej nerozdejchal, že jsem se v jedný etapě nezmínil o slovenskym cyklistovi.)

V průběhu roku jsem pod svá křídla přijal ještě nový web Plumm.cz, ze kterého se v posledních týdnech stal v komentářích jakýsi antimmister. Asi tam přestanu komentovat.

Déčáci umřeli a budou zakonzervováni. Patrně na nové adrese.

Zjara jsem se zaregistroval na facebooku. Přesně předtím, než se tam začali Češi masově registrovat. Takže jsem tam byl dřív :cool: S předesignováním webu přišly i věci jako Twitter nebo tagy.

V posledních dnech se zrodil nápad na tworbu dalšího webu. Stay tuned.

——

Celý rok jsem pracoval jako učitel němčiny na volné noze. Líbí se mi na tom, že poslouchám, popíjim kafe, kibicuju a dostávám za to plat, se kterým jsem velmi spokojen.

Každý klient je jiný. Nejhorší jsou ti, co nemluví, s nimi je to utrpení.

U jedné klientky to nebylo utrpení, ale pěkně těžce vydělané peníze. Velmi ambiciózní dívka, která si všechno zapisovala, další hodinu všechno uměla a když chtěla, sprdla mě na tři doby :) . Ale skloňovací hádky jsem přece jenom vyhrával :mrgreen: .

O dalších klientech možná jindy.

——

V červnu jsem se přestěhoval. Od spolubydlících, jejichž přístup k úklidu byl — jak bych to — svérázný, ke třem dívkám, z nichž jedna má bohužel obdobný. Mám větší a hezčí pokoj. Navíc není tak v tak nedobytné lokalitě. Co se Barrandova i Kunratic týče, myslím, že obě místa jsou skvělá a zamiloval jsem si je.

——

Teď k tomu nejobtížnějšímu. Raz, dva, tři, nádech…

Poznal jsem několik nových lidí, přátel, když dovolíte. Jednu střelenou novinářku, říkejme jí třeba Fialová. Je střelená, ale milá. Sice mě každej den tak desetkrát nesnáší a až si tohle přečte, zabije mě, ale já jsem rád, že jsem jí poznal :)

Pak tu máme tohohle vykuka. Říkejme mu třeba Fuks. Někdy se až stydím za to, že jsem s tím člověkem měl cokoliv společného. Za tenhle rok stihl napáchat tolik hnusu, že se divím, že to přežil ve zdraví. Fuks je 1 % legrace a 99 % hnis, kterej se na vás valí z každýho rohu… Ten člověk je víceméně můj protiklad. Jsem zvědavej, jak to s timhle člověkem dopadne. Jeho osudy budu i nadále sledovat.

Pak je tu jedna, říkejme jí třeba Muréna (hergot, měl bych vymejšlet pseudonymy profesionálně :) ). Téhle dívce jsem nikdy neprovedl nic zlého (a za tím si stojím, jako že je Šiva nade mnou). Ona nicméně cítila jednoho dne potřebu sdělit mi, že už na mě kašle. Hm, no tak co se dá dělat, že jo. Vnucovat se někam po vzoru Fukse, to je proti mému přesvědčení. O Muréně jsem napsal jednu větičku na blog a ona se naštvala, že jsem jí to neřekl osobně. Samozřejmě bych jí to osobně řekl, pokud by mi dala prostor. Muréna před třemi lety a Muréna dnes, to jsou zcela nesrovnatelní lidé. Anebo moje kognitivní schopnosti dnes a před třemi lety jsou nesrovnatelné. Ale tak co, každý svého chlebu krůjce, že.

Tak nepříjemnosti máme za sebou a vrátíme se k novým tvářím.

Poznal jsem třeba tohohle Povídkáře. Píše skvělé povídky a chtěl bych toho znát a přečíst tolik jako on.

Nebo Libertariánka a Libertarián. Super zážitky s myšlenkově spřízněnými. Doufám, že jich bude co nejvíc.

Nerad bych někoho urazil, ale pro mě nejdůležitější bylo setkání s Jenny (samozřejmě pseudonym). Kdybyste mi říkali, že někdo takovej existuje, nevěřil bych vám. Je to nefalšovaná Arwen. *Jeho táta je taky Forrest?*

Mrzí mě, jak se vyvinul jeden vztah, v němž mám oba dva rád a jsem na straně obou (těžká pozice, co?). Protože jsem optimista, pořád věřim tomu, že se ten jejich vztah vrátí do předchozího stavu, tj. OK. ;)

Patetičností už jsem se ztrapnil dost, taže pokročíme.

——

Co říct k politice a nekrást?

Dodneška mi zůstává rozum stát nad tím, jaká nenávist se zvedla vůči třicetikorunovému poplatku u doktora. Zajímalo by mě, jaký plat mají tihle řvouni, když je dvě a půl hodiny čekání v čekárně vyjde na méně než 30 Kč.

Kdybych si měl nechat poplatek proplatit od nějakého bordelpapá Novotného nebo největšího privatizátora českého zdravotnicvtí sRatha, fackovala by mě neskutečná hanba.

Ještě jednou bych vyjádřil poděkování Irům za referendum.

Definitivně se letos potvrdilo, že jsme v České republice vynalezli novou věc. Protiústavní soud. Měl by se dávat za příklad na všech právnických fakultách světa, jak se to určitě nikdy nesmí dělat.

Volba prezidenta skončila očekávaným výsledkem. Bohužel její způsob byl podle mého protiprávní a bohužel tak bude podle všeho probíhat i příští volba. Těšíte se na prezidenta Jiřího Paroubka?

Zvolení amerického prezidenta jsem přijal s Obamami. V lednu začne jízda.

Jednomu českému politikovi jsem nabídl spolupráci formou brigády. Stay tuned.

——

Přesně před rokem jsem si myslel, že do dvou týdnů je s mým vysokoškolským účinkováním ámen. Nakonec se mi povedlo dostat prospěchový stipendium :mrgreen: . Ale vposled se mi nějak nedařilo a jednu zkoušku si zopakuji. Snad.

——

Letos se mi povedlo ani jednou neudělat tu pitominu, co jsem udělal loni čtyřikrát… A pak že jsou lidi nepoučitelný. (Musim se ale přiznat, že jsem jí málem udělal. Kdybych to udělal, tak bych se musel hrozně seřezat!)

——

Letní brigáda. Peněz bylo dost. Práce byla příšerná. Znova bych do toho nešel ani za dvojnásobnej plat. Vím, že jsem vám i sobě slíbil, že o tom napíšu. Napíšu o tom. Fakt.

Polovinu zisku (vejplata – náklady) jsem utratil za kolo, druhou půlku utrácim průběžně.

Jestli chcete bejt fyzicky i psychicky na dně, moh bych vám doporučit jednu pracovní pozici ;) . Muj první pracovní den byl nejhorší den mýho života. (Bez nadsázky.)

——

Je zajímavý, kolik lidí vezme neškodný vtip zcela vážně a půl roku ho rozebírá…

——

Novináři, kteří včera psali články jako “Jak ztratit kluka v deseti dnech”, píší dnes slova jako ekonomická krize nebo recese, přičemž jim tyto termíny nestály ani za to, aby si je našli na wikipedii.

Českou republiku nepostihne příští rok ani recese, ani krize. Jestli se se mnou chcete vsadit, tak do toho.

——

Na jaře jsem dostal notebook. Je to vynikající věc, ale za PC bych ho nevyměnil za nic na světě.

Škoda, že asi tři měsíce po koupi začali prodávat ty mininotesy jako Asus EEE. Bejval bych bral to.

——

Nehorázný prachy jsem letos utratil za sport.

Půlmaratóny v Praze a Ulmu, triatlony, dvoje běžecký boty, kapsa na přehrávač, běžecký rukavice, běžecký trenky, bunda, kolo, druhý kolo, tretry, věci od Armstronga.

Ani zdaleka jsem si tedy neplatil všechny, ale prostě za tyto věci pro mě bylo utracen nechutný balík peněz.

——

Minga!

——

Lance Armstrong se vrací. Den, kdy se to rozneslo, byl nejlepší den mýho života. :)

Dominik Hašek skončil :( , Jarda Jágr odešel :(

——

Tak asi takový byl Rok sněhuláka. Jelikož toto je účetní závěrka, aktiva by se měla rovnat pasivům, že? :)

Ale definujme si aktiva jako příjemné věci a pasiva jako nepříjemné. Pak si myslím, že aktiva převážila nad pasivy a rok to byl určitě lepší než rok Jamese Bonda.

A jaký byl váš rok?

S přáním dobré noci a šťastného nového roku končím tento zápis.

PS: Pravděpodobně jsem na spoustu vcí zapomněl, takže tenhle článek se bude v čase měnit :)

39 thoughts on “Rok sněhuláka”

 1. Asi si tim u některých čtenářů blogu moc nešplhnu, ale tenhle článek se četl dobře, není ani vulgární, nebo moc namachrovaný. Probouzí ve mě zvědavost, jen víc takových článků v příštím roce.:)

 2. Běžeký trenky mi Ježíšek přinesl také :). A dlouhý i krátký elasťáky.

 3. Dychtivě očekávám tvůj komentář k tepovce a ty si mezitim čteš takový romány!

 4. LM:Proc si myslis, ze si nesplhnes? Martina ctou pouze jeho obdivovatele, lasky a fanynky ;-), takze neni jina moznost nez ze si u nej splhnes.
  Clanek se mi taky libil a otazek vyvolal taky asi tisic. Zajimalo by me, k jakymu datu se dovime o tom nejhorsim dni v Martinove zivote. Rocni vyroci? Skoro to tak uz vypada :-)

 5. pokud chceš ušetřit na sportovních věcech, počkej, až EasyJet/SkyEurope bude mít nějakou akci do Londýna… proletíš se (můj rekord byl zpáteční letenka za 48,-), projdeš si hlavní město Evropy a na závěr dne zajdi do NikeTown, kde vše vyjde na polovinu toho, co v Praze… nemluvě o tom, že tam je LiveStrong sekce ;-)

 6. škoda, že to nevidí nebohý Fuks… Fialovou nebudu brát jako osobní útok na právnickou osobu…

 7. Je vidět, že na Martina ten vánoční duch působí nějak kladně.. Souhlas s LM, nejdřív super peněženka, teď toto..

  Jen tak dál i v příštím roce, to možná budu moct zase začít komentovat beze strachu :mrgreen:

 8. Ema: Samozřejmě.. Strach, hraničící s jistotou, že komentář bude smazán :)
  Si už ani nepamatuju, kdy mi tu komentář prošel naposledy :)

 9. Ta Fialová, to je pojem. U nás už se o ní taky mluví :!: :shock:
  Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat :mrgreen:

 10. Hele ten gravatar je asi hypersenzitivní, neboť fakt vypadá přesně tak, jak mi teď je :roll: Ať žije kocovina :cool:

 11. Klaaris: U Vas? To mas na mysli kde? A neco nam o ni prozrad, kdyz je to takovej pojem :-)Me by treba zajimalo, proc vsichni maj jakztakz normalni jmena, jen ta chudak holka dostala barevny oznaceni misto jmena :-) Mame za tim neco hledat?

 12. Emičko, mně se třeba jméno Fialová líbí. A dostala ho proto, aby se poznala. Navíc si nemyslim, že jí by se nelíbilo.

 13. Jo, já taky nic proti jménu Fialová nemam. :cool:
  Ema: U nás = u nás doma :shock:

 14. Martinku, tak to je vsechno v poradku, kdyz se Tobe jmeno Fialova libi. Taky proti nemu (te barve nic nemam), ale proste sem si toho vsimla, tak sem se zeptala.
  Klaaris: A naky ty podrobnosti? :-D

 15. Metr sedmdesát osum, bruneta, vlasy nad ramena, zelený oči, svobodná, heterosexuální…

 16. No tak, no tak, tady neni žádná seznamka. Tady dáváme akorát dohromady Zdenise a Emu.

 17. Klaaris:Dik, za info, tak uz je mi jasny, co se Martinovi na slecne (doufam teda:-) tak libi :-D
  Mila trinactko, uz zase zacinas? Mel by sis najit jinou zabavku nez mi hledat zenichy/milence nebo jak jinak jim jeste rikas :-)Ne, se Zdenisem Ema vazne nic mit nebude

 18. Jezismarja a co tomu rika ten chudak? Ten se nebrani? Uz rezignoval nebo to povazuje za normalni, ze si chces zacit hrat na dohazovace? :)

 19. Vzdyt mu nikdo nic nedela. Jen nechapu, co ho k takovym blbinkam vede :)

 20. Ale to sem vubec nechtela! Ach jo, hele, nebyl to clanek o Martinovi a jeho nejhorsim dni? Proc to sklouzlo k tomu, ze si Martin hraje na seznamku?

 21. Ema: No, mně se teda ještě nijak s nikym seznámit nesnažil :)
  Ale zraňuje mou citlivou duši, když mě někdo takhle apriori zavrhuje, aniž by mě vůbec znal :)
  Ale abych tě uklidnil, já taky nijak neplánoval že bychom spolu měli něco mít :)

 22. Hele, ale bacha na Martina, tvari se dost tajemne, udajne ma vytvorenej celej tym, kterej ty jeho plany podporuje :D Byt Tebou porozhlidnu se u Vas v Sokolove, jestli Te nechce nahodou i nekdo zabit (Je to cely naky podezrely) Ja Te znam z fotek a z Martinova vypraveni. Zranit Tvou citlivou dusi sem nechtela, ale tak po tech story, se nemuzu tvarit jinak nez odmitave. Ale pravnik z Tebe bude jiste vybornej ;-)

 23. Zdenis v Sokolově nebydlí. Je to chebskej boss. A kromě toho jsem ti o něm nic neříkal.

 24. Nemas uz nahodou spat?:-D A rikal ani si nepamatujes, zes mi s nim ukazoval naky fotky. :-)

 25. Ema: Tak jestli jsi tak naivní, že věříš Martinovi něco z jeho vyprávění, nemůžu se zase tvářit jinak než odmítavě já :mrgreen:

 26. Proc bych lhala Martinku?! Chces osvezit pamet nebo co? Ze si to nepamatujes je jedna vec, obvinit me ze lzi druha.
  Jj, sem hrozna najivka, takze to vsechno vysvetluje :-)

 27. Jestli si myslis, ze me bavi obhajovat sebesama u clanku o Tvym pracovnim nasazeni v Nemecku, tak nebavi. Ale netvrd, ze si mi zadny fotky neukazoval! Doufam, ze uz sem Ti osvezila pamet :-P Ctenarum dobre vule se samozrejme omlouvam :-)

 28. Už jednou jsem ti říkal, že komentuješ u jinýho článku, ale ty si nedáš říct. Žádný fotky jsem ti neukazoval a omez komentáře. Stačí ti to napsat dvakrát?

 29. Ema: Koleduješ si o zápis na black list, radši neriskuj :mrgreen:

  Btw. neví někdo kdo jsou ti čtenáři dobré vůle? A co to vlastně znamená :)

Comments are closed.