Stal jsem se šéfredaktorem časopisu Laissez Faire

Petr Mach s Radimem Smetkou mi nabídli vedení časopisu Laissez Faire. Je to skvělý časopis plný inspirativních myšlenek s tradicí od roku 1998, takže nabídka pro mě byla velkou ctí. Nejsem si ovšem zcela jist, jak mi moje šéfredaktorování půjde, takže jsem pozici přijal zatím do konce roku 2012.

Petr Mach teda o dané pozici mluví jako o editorovi, ale s titulem šéfredaktor se dá líp machrovat, no uznejte. 😉

Pro Laissez Faire, čte se /lese fér/, jsem zatim napsal jenom dva články, Ekonomická svoboda v Číně a Fair Trade, nebo Fail Trade?, což — jak jistě uznáte — je celkem raketová kariéra. 🙂 Do budoucna se tedy můžete těšit na víc mých článků.

Konečně se taky Machovi můžu pomstít za to, že mi cenzuruje články pro svobodni.cz.

Rozhodně doporučuji předplatné časopisu, kvalitní články tak dostanete rovnou do schránky a přečtete si je jako první.

Chcete pomoci s distribucí časopisu? Pokud studujete na střední nebo vysoké škole a na tuto vaši školu Laissez Faire nechodí, můžete nám pomoci tím, že se přihlásíte např. o 100 výtisků, které potom roznesete na příslušná místa. Časopis je samozřejmě možno distribuovat i ve firmách, takže pokud toto čte někdo ze Škodovky a chce zasvětit Mladou Boleslav do idejí liberalismu, budeme rádi.

Chtěl bych se hned od začátku postarat hlavně o dvě změny. Aby časopis vycházel včas a aby existovala jeho verze pro elektronické čtečky. Zatím si ani u jedné změny nejsem příliš jistý, jak dopadne. Každopádně bych chtěl být lepším šéfredaktorem než Paris Gellerová.

Kažopádně, pokud máte někdo náměty na změny, nebo se vám naopak něco velmi líbí a chcete to rozhodně zachovat (nebo posílit), tak dejte vědět na mail (mmister@gmail.com) nebo tady v komentářích. Pokud někdo chcete přispívat svými texty o ekonomii, politice, filosofii, mezinárodních vztazích atp. v libovolném žurnalistickém útvaru, přihlašte se jakbysmet.

Uvidíme se na stránkách Laissez Faire od říjnového čísla…

2 thoughts on “Stal jsem se šéfredaktorem časopisu Laissez Faire”

  1. Jo, tady vyjde všecko. Cenzurováním jsem nemyslel zamítání článků, ale Petr Mach mi v článcích obvykle změní “Schlafenberg” na “pan ministr Schwarzenberg” a takový věci. Takže ten článek pak už nemá šťávu. Proto kdo chce číst články v plný kvalitě, čte je tady. 🙂

Comments are closed.