Takový krátký seznam

Hong Kong (1.)
Singapur (2.)
Austrálie (4.)
USA (5.)
Nový Zéland (6.)
Kanada (7.)
Švýcarsko (9.)
Japonsko (17.)
Norsko (34.)

Ani jedna z těchto zemí není členem Evropské unie. Tak zanech těch sprostých lží o katastrofách, které se na nás chystají nepřijetím Lisabonské vlastizrady, Topolánku. Navíc nepřijetí Lisabonské vlastizrady neznamená žádné vystupování z Unie. Znamená to, že se pojede nadále podle Niceské smlouvy.

(Čísla v závorkách udávají pořadí země v Indexu ekonomické svobody.)

11 thoughts on “Takový krátký seznam”

 1. Jen tak na okraj, z EU se vystoupit vlastne oficialne neda, neni to osetreny zatim nikde (az na tu LT:), coz neznamena, ze ze dne na den nelze plnit vsechny zavazky vuci ni. V Norsku i Svycarsku sou snahy o pripojeni k EU, tu silnejsi, tu slabsi. Mam za sebou podrobny studovani svycarskych pol. specialit a bohuzel se mi nepodarilo zjistit, co ve Svajcu vede nektery usilovat o ten vstup do EU, holt asi chteji pestrejsi narodnosti skladbu:D

 2. To nikde ošetřený bejt nemusí. Nevim, co do vás hustěj na těch vymejvárnách mozků, ale ČR je členem EU na základě Smlouvy o přistoupení, která se dá jednostranně vypovědět jako jakákoliv jiná smlouva.

  Což je úplně normální oficiální vystoupení.

 3. Sorry že tu píšu, ale ta velezrádná Smlouva o přistoupení je napsaná tak, že by šla vypovědět jen pokud by se na tom shodlo všech deset zemí, nebo celá původní EU15. A to je dost nepravděpodobný :-)

 4. Můžeš to doložit konkrétní citací, Anonyme?

  Ale i kdyby to tak bylo a my ji jednostranně vypověděli tak, že bysme přestali platit členské příspěvky, odvolali bysme europoslance, komisaře a další podržtašky, tak co nám udělá Merkelová se Sarkozym? Pošlou do Prahy tanky?

 5. Spíš bych se podíval přímo na tu přístupovou smlouvu, podle které jsou jen dvě smluvní strany – staré země EU a nově přistupující. Takže jeden stát to sám o sobě vypovědět nemůže.
  To určitě ne, proč by to dělala? Možná by se nás naopak rádi zbavili.

  A k tématu: ekonomická svoboda je důležitá, ale není to všechno. Navíc na to EU nemá moc vliv (což je vidět na velkých rozdílech mezi jednotlivými zeměmi) a i tak většina Evropy dopadla docela dobře.

 6. Nechtěl by ses podepsat?

  Samozřejmě, že jeden stát sám za sebe to vypovědět může. Smlouva je vždy uzavřena mezi Státem a Evropskou unií. Nikoliv mezi Evropskou unií a 10 státy. To je naprostý nesmysl.

  Samozřejmě že EU na to má vliv. A jaký! Kromě toho jsem nikde netvrdil, že ekonomická svoboda je všechno. Tvrdil jsem, že nebýt v EU neznamená být ruským vazalem.

 7. Jo, to jo, ale nikde neni osetreny, co by se treba delo s penezma, ktery z EU pritekly na nejakej projekt, kterej je treba na pet let a najednou v puli rekne zeme xy sereme na vas. Predkladejme, ze by asi treba nejakou cisticku ve visce Z nezacala ona vesnice najednou sponzorovat ze svyho.

Comments are closed.