Nevím proč, ale z turínské olympiády si pamatuju jedinou věc. Že těm klukům z RAI pořád vypadával přenos 🙂 . A samozřejmě Neumannku. Ale jinak si pamatuju lautr hovno. Dokonce jsem teď s překvapením zjistil, že jsme vyhráli bronz v hokeji. Ohne Scheiß.

Turínská olympiáda mě nějak nechytla v průběhu a jak vidno, zase jsem toho dost zapomněl. Obecně — o všem, co si myslim, že se stalo minule, stalo se už v Salt Lake City, tedy předminule.

Vancouverská olympiáda se mi líbila mnohem víc. Tak jsem si tady dovolil pár švestiček. Ze zahrádky…

Maggie Magdalena Neunerová, biatlonistka (GER). No řeknětě sami — blondýnka, která vypadá takhle, umí to na lyžích i s flintou a doma má dvě zlatý a stříbrnou z olympiády — to bude dobrá partie, ne? (Na holky s flintou já totiž vždycky hrozně bral. 🙂 ) Navíc je to ročník 87 a rodačka z Garmisch-Partenkirchenu, tedy města železné bundy a jiných velmi zajímavých vynálezů a zážitků. 🙂

Kvůli našemu hokejovýmu zápasu s Rusákama jsem přišel o hromadnej závod biatlonistek na 12,5 km. Protože ČT radši vysílala sáňkaře a curling, než by jednou jedinkrát zopakovala biatlon, nezbývalo než ho stáhnout z internetu. Na Rapidsharu jsem to nenašel, takže jsem si musel po dlouhý době zopakovat stahování z torrentů s obvyklou nejistotou, zda nestahujete pr0n, nebo sice biatlon, ale zato v mandarínské čínštině (nejhorší varianta je samozřejmě pr0n v čínštině). Ale obavy se nenaplnily, stáhnul jsem si záznam z britského Eurosportu.. a byl jsem nadšen! Maggie odjela takticky skvělý závod, smekal jsem bavorský tralalák.

Kalokagathia jak vyšitá. Coubertin by radostí stříhal knírem.

Bouďák Bode Miller, alpské lyžování (USA). V životě vyhrál snad všechno a na lyžích jezdí jako bůh. Co nevyhrál, to nedojel. Na domácích Hrách, kam přijel jako největší hvězda vyhrál dvě stříbra, v Turíně pro jistotu nic (já říkal, že ten Turín je divnej). Na letošní olympiádě, kde s ním pochybovači vůbec nepočítali, proto ukázal, kdo je starej Bouďák: v pěti závodech získal zlato, stříbro a bronz… a dvakrát se nevešel do brány. 🙂

Ole Ole Einar Bjørndalen, biatlon (NOR). Na olympiádě v Lillehammeru (!) bral páté místo, na olympiádě v Naganu zlato a stříbro, v Salt Lake City čtyři zlata, pozorného čtenáře nepřekvapí, že v Turíně nebral zlato (pouze dvě stříbra a bronz), a ve Vancouveru bral zase jedno zlato a k tomu stříbro. Srsly. Ten chlap musí bejt ďábel. A to navíc v Salt Lake City jel závod na 30 km v běhu na lyžích proti nejlepším běžkařům světa a skončil pátej.

Tak to tedy byli moji favoriti, kteří se nezalekli a vyhráli zlato, a nechali tak moje srdéčko štěstím zaplesat.

Teď něco k mým favoritům, kteří zlato nevyhráli a srdéčko zaplesat nenechali.

Lukáš Bauer — Snažil se, bojoval jako lev, vyhrál dva bronzy, ale na zlato to bohužel ani tentokrát nestačilo. Snad příště.

Jarda Jágr — Na ledě předváděl, jak vypadá sovětský člověk, pravý stachanovec. Bohužel to nevyšlo. O tom více níže. Snad příště. (Klidně si myslete, že poslední věta je vtip.)

Šárka Záhrobská — Sympatická lyžařka. V kombinaci bohužel na medaili ani přes úchvatný výkon ve slalomu nedosáhla. Ve slalomu speciál pak brala bronz.

Martin Schmitt — Vsadim cokoliv, že nikdo z vás ani netuší, kdo nebo co to je. :mrgreen: Nakonec z toho bylo aspoň stříbro, i když po docela chabym výkonu tohodle orla.

Hokejový turnaj a český tým. Mělo to tu být normálně rozepsáno, ale bylo to dlouhý, takže z toho bude extra článek…

Vybrané Zábavné momenty™ a další střípky

Andrew Weibrecht v kombinaci a Anni Friesingerová v závodě týmů v rychlobruslení dojeli do cíle tak krásně po tlamě, že jsem se neubránil hurónskému smíchu. :mrgreen:

Dlouholetý hokejový profesionál David Pospíšil se během přímého přenosu přiznal, že neví, že čára se počítá ke třetině, ze které jde puk. To mě tak šokovalo, že mě to konečně probudilo z tý rozespalosti kolem pátý ráno. Stejně si doteďka myslim, že to musí vědět. Nechápu, jak jinak by to moh hrát…

Když nekomentuje sáňkování Urban, tak se na to absolutně nedá koukat.

Po Svačinově hlášce “Hellner teď tahá nohy z medu.” jsem vyprskl smíchy a odrofloval na druhej konec pokoje. :mrgreen:

Zjistil jsem, že daleko víc než zápasy Slováků v hokeji mě baví ty jejich výmluvy, když prohrajou. Tak jako Ičo Murín v extralize nikdy neprohrál proto, že to zkazil on nebo jeho tým, tak ani Slovensko nikdy neprohrává vlastní vinou. Proti nám prej měli navrch ale smůlu (LOL), proti Finům je poškodil rozhodčí, proti Kanadě jim asi Demitrovi toho góla do prázdný brány ukradnul Jura Jánošík…

“Slovenka” Kuzminová, která chtěla startovat za Bělorusáky, umí slovensky ještě hůř než já.

Nevěděl jsem, že Bill McCreary ještě píská. Avšak tohoto zloducha s knírem, který vystupoval v mnoha mých nočních můrách na základce, jsem bezpečně poznal při prvním záběru. A hned mi přeběhl po zádech naganský mráz.

Chtěl bych si někdy projet tu trať, co měli na ski- a snowboardcross. Jestli bych se nezabil už v průběhu, tak před tim poslednim skokem bych si strachy nadělal do kalhot…

Naopak sáňkařskou trať bych si projet nechtěl. U tý jsem si nadělal do kalhot už u televize.

Je možné, že tento blog čtou i hokejově nevzdělané dámy, tak proto musím říct i následující: General Motors Place, na olympiádu překřtěné na Canada Hockey Place, je domov týmu Vancouver Canucks, což je tým, jehož fanynkou je Robin Scherbatská.

Nestává se často, že bych chválil Jejich televizi, ale za olympiádu je musim fakt pochválit. Obzvlášť Vojtu Bernatskýho a jeho Studio Kamarád. Líbilo se mi to. Kéž by všechen svůj lup (aka koncesionářské poplatky) věnovali na takovéhle účely namísto těch jejich politických agitek…

Prý je to nový trend, dělat zimní olympiádu na místech, kde není sníh. Turín, Vancouver, Soči… nemůžu se dočkat zimní olympiády v Dubaji. Správně, tam vlastně sníh maj v tom tunelu. 🙂

Rozloučení nemůže obstarat nikdo jiný než Bryan Adams. Bohužel se mi nepodařilo najít to video s jeho podmazem, které použil Vancouver, když se ucházel o olympijskou nominaci. Tak tady aspoň slabá útěcha s nádherami Britské Kolumbie…

Jsem rád, že sportovci do toho dali srdíčko a že i u spousty mých favoritů stálo štěstíčko!

A na co budete vzpomínat vy? (Využijte jedinečného okamžiku, kdy vás vybízím ke komentování! Kdo zaváhá, nekomentuje. 🙂 )