Školné

Můj názor na školné je asi jasný. Buď ho znáte nebo si ho dokážete vydedukovat.

Měl jsem spáchat seminární práci na předmět Pedagogika. (To zíráte, co se taky učí na VŠE, co? :) ) Tak jsem spáchal, spíš narychlo spíchnul, seminárku, která je k přečtení zde ». Psal jsem to fakt dost narychlo, takže vim, že argumentace — jindy ostrá jak břitva :twisted: — mi v tom poněkud vázne, ale co už.

Seminární práce je normální ekonomická analýza školného psaná pro neekonoma. Snažil jsem se přístupnou formou vysvětlit i prosté ekonomické principy, nad kterými by se žádný student naší fakulty neměl pozastavovat.

Kdyžtak dejte vědět, jak jsem uspěl. :) Abych vás navnadil: V dokumentu se dozvíte, že pětiletá docházka na vysokou školu stojí při velice střízlivém odhadu 1,35 miliónů korun.

Totožné téma už jsem prezentoval ve dvou předmětech, jednou ve druháku — tam to prošlo bez jakéhokoliv nesouhlasného projevu, a jednou pouze jako diskusní příspěvek ve třeťáku — a tam jsem myslel jednak, že vyletim z kůže (studenti tvrdošíjně odmítali základní princip nákladů obětované příležitosti), a jednak, že mě snad za tento triviální ekonomický princip snad upálí, jakou jsem vzbudil nevoli.

Tentokrát jsem měl na prezentaci asi pět minut, takže jsem to vzal hopem (Hoppem). Kdyby vyučující neutnul diskusi, asi bysme debatovali ještě dneska. :)